Felvidéki kiruccanások

Ötletek rövid gurulásokra és beszámolók

Felvidéki kiruccanások

HozzászólásSzerző: TomRed » 2011.04.04. 18:11

Boy-jal kitaláltunk egy kisebb kirándulást Felvidékre. Azt tervezzük, hogy hétköznap, csütörtökön mennénk egy kb. ötszáz kilométeres karikát, mivel akkor lesz jó időjárás. Remélem, tud valaki (valakik) csatlakozni hozzánk.

Tehát a terv: Párkány, Körmöcbánya (Kremnica), Selmecbánya (Štiavnička). Garamszentbenedek, Léva, Párkány

Felvidék 2011.04.07 Csütörtök

A találkozó Párkányban, a Duna parti parkolóban reggel 9 órakor.

A hídon átkelés után jobbra, majd kb. 200 méter után jobbra. Itt egy kép: Parkoló Sturovoban
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

Re: Felvidéki kiruccanások

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2011.04.04. 19:38

Sajnos nem tudok Veletek tartani, mert dolgozom,

azt azonban szeretném jelezni, hogy a kép, amit "parkolóként" linkeltél sajnos nem az, hanem forgalom elől elzárt terület, nevezetesen egy sétány.
Ellenberger valóban van ott egy murvás parkoló, kb. 200 méterre a fotó helyétől, ahol ténylegesen lehet parkolni.
A sétány este:
Fények_kicsi.jpg
kiss_atti

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2011.04.04. 19:47

TomRed írta:Boy-jal kitaláltunk egy kisebb kirándulást Felvidékre. Azt tervezzük, hogy hétköznap, csütörtökön mennénk egy kb. ötszáz kilométeres karikát, mivel akkor lesz jó időjárás. Remélem, tud valaki (valakik) csatlakozni hozzánk.

Tehát a terv: Párkány, Körmöcbánya (Kremnica), Selmecbánya (Štiavnička). Garamszentbenedek, Léva, Párkány

A találkozó Párkányban, a Duna parti parkolóban reggel 9 órakor.

A hídon átkelés után jobbra, majd kb. 200 méter után jobbra. Itt egy kép: Parkoló Sturovoban

Most vagy a mepsz.gugli a rossz, vagy csak tervezted a Selmecbányát, mert amit linkeltél, abba az útvonalba nem esik bele Banska Stiavnica.
Javasolnám mindazonáltal a linkelt útvonal helyett visszafelé az 525-öst, majd a 66-ost le, Ipolyságig ( Sahy), felesleges ugyanazon az úton kétszer menni, ha láthatsz többet, kitérő nélkül.
kiss_atti

HozzászólásSzerző: TomRed » 2011.04.04. 22:08

kiss_atti írta:Most vagy a mepsz.gugli a rossz, vagy csak tervezted a Selmecbányát, mert amit linkeltél, abba az útvonalba nem esik bele Banska Stiavnica.
Javasolnám mindazonáltal a linkelt útvonal helyett visszafelé az 525-öst, majd a 66-ost le, Ipolyságig ( Sahy), felesleges ugyanazon az úton kétszer menni, ha láthatsz többet, kitérő nélkül.

Kösz, igazad van. Kéne vennem egy papír térképet, azon tervezni először. Átterveztem az útvonalat

Természetesen a parkolás a szabályos helyen lesz, a kávézó előtt. Januárban még fel mertünk menni a sétányra, nem sokan jártak arra. :) Párkány 2011-01.16

Tehát a találkozó Párkányban lesz, 2011.04.07 Csütörtökön 9. órakor a Duna parti sétány közelében levő parkolóban.
TomRed

HozzászólásSzerző: Boy » 2011.04.05. 08:45

Elnézést én vagyok a hibás,nem volt idő pontosan elmondani az utat.Tehát:Párkány-fel a garam mentén a 76u.-Bény(árpád kori templom)-Garamszentbenedek(1072,bencés apátság)-65.u.Körmöcbánya -Stubnyafürdőnél az 577.u.-on az 59.u.-ra-Besztercebánya 66.u.-ZólyomR1.u.Garamberzence-525u-Selmecbánya-524u.Disznós-51u Léva-Párkány.Étkezés tarisznyából,(max knédli+kapuszta? vagy brinzalove halusky)Fényképezőgépet,eurót,zöldkártyát,...Tehát csütörtök 9h,Párkány a dunaparti murvás parkoló,a kávézó előtt.
Boy

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2011.04.05. 19:31

Boy írta:Elnézést én vagyok a hibás,nem volt idő pontosan elmondani az utat.Tehát:Párkány-fel a garam mentén a 76u.-Bény(árpád kori templom)-Garamszentbenedek(1072,bencés apátság)-65.u.Körmöcbánya -Stubnyafürdőnél az 577.u.-on az 59.u.-ra-Besztercebánya 66.u.-ZólyomR1.u.Garamberzence-525u-Selmecbánya-524u.Disznós-51u Léva-Párkány.Étkezés tarisznyából,(max knédli+kapuszta? vagy brinzalove halusky)Fényképezőgépet,eurót,zöldkártyát,...Tehát csütörtök 9h,Párkány a dunaparti murvás parkoló,a kávézó előtt.

Az 577-ről Besztercebányáig lejőve ne menjetek be rögtön a városba jobbra, mert balra fordulva 600 méter a "faház", ahol elképesztően jó a kaja.
kiss_atti

HozzászólásSzerző: Boy » 2011.04.06. 07:23

Köszönöm.Mi a specialitásuk?Ez hazafele jövet még a benzinkút előtt van?
Boy

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2011.04.06. 20:06

Boy írta:Köszönöm.Mi a specialitásuk?Ez hazafele jövet még a benzinkút előtt van?

Nem.
Harmanec felől jössz le az 577-en Beszterce felé, amikor elérsz egy "T" elágazáshoz. JObbra ( hazafelé) Beszterce, balra Donovaly. Na, ott balra és 600 méter, a nagy ívű jobbosról jobbra letérve.
Spacialitás?? Bármit ehetsz, minden állat jó, én rendszeresen káposztalevest és juhtúrós sztrapit eszek.
kiss_atti

HozzászólásSzerző: TomRed » 2011.04.06. 21:12

kiss_atti írta:Nem.
Harmanec felől jössz le az 577-en Beszterce felé, amikor elérsz egy "T" elágazáshoz. JObbra ( hazafelé) Beszterce, balra Donovaly. Na, ott balra és 600 méter, a nagy ívű jobbosról jobbra letérve.
Spacialitás?? Bármit ehetsz, minden állat jó, én rendszeresen káposztalevest és juhtúrós sztrapit eszek.

Köszönjük az ötleteket! Reggel kinyomtatom, aztán igyekszünk mindenhova odatalálni! :)
TomRed

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2011.04.07. 20:51

TomRed írta:
Köszönjük az ötleteket! Reggel kinyomtatom, aztán igyekszünk mindenhova odatalálni! :)

Helyzet ???
kiss_atti

Következő

Vissza: Egy napos motorozások