Villaszimering csere

Villaszimering csere

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.07.22. 09:51

Anno egyszer pár éve sajnos még részben tudatlanul, részben SOS adjuramistenazonnal muszájmegcsinálni alapon cseréltem villaszimeringet. Ez eléggé el nem ítélhető módon a régi csavarhúzóval történő kifeszegetése útján történt. Ezt persze a villaszár krómozása is erősen megsínylette, amit meg az új szimering sínylett meg elég rövid úton. Ennek eredménye az orrán-száján történő olajfolyás lett, úgyhogy nem lehetett tovább halogatni a dolgot, a múlt hét végén megcsináltam rendesen. Egyik fórumtársunktól vettem két villaszárat is az összekarmoltak helyett. Remélem, ezekkel kicsit tovább fogják bírni az új szimeringek.

1 teljes doboz féktisztító nem volt elég, hogy a szétlegózott féknyergekről és -ből, meg a tárcsákról és a felniről lepucoljam az olajos sarat. Viszont az EBC szinter fékbetétjeinek legyen mondva, még így "olajozottan" :) is megbízható fékhatást produkáltak, sosem volt gond a megállással. Persze olaj nélkül majdnem orra estem, amikor kiparkoltam a garázsból, de a jót hamar meg lehet azért (újra) szokni.

AndyA
AndyA

Vissza: Hibák és javításuk