Oldaldoboz/Kofferfedél

Re: Oldaldoboz/Kofferfedél

HozzászólásSzerző: Atesz44 » 2016.02.22. 10:01

Sziasztok!

(NT 650V 1999) mivel sokszor nyitogatom, a bal oldali kesztyűtartó fedelet.... főleg melegebb időben (100km/h felett) kinyílik...erre nincs valakinek ötlete?... valami szorítókaron agyalok, vagy nem is tudom... :?:
Atesz44

HozzászólásSzerző: Poli » 2016.02.22. 18:57

Atesz44
Annó nekem is ez volt a gondom, állandóan felnyilt. Gondolkodtam azon, hogy belülről ragasztok rá tépőzárat. De előtte szétszedtem az egészet és rájöttem, hogy nem volt rendesen összerakva azért nyilt fel. Precizen összeraktam és megszünt ez a problémám. :-)
Poli

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.02.23. 22:17

Atesz44 írta:Sziasztok!

(NT 650V 1999) mivel sokszor nyitogatom, a bal oldali kesztyűtartó fedelet.... főleg melegebb időben (100km/h felett) kinyílik...erre nincs valakinek ötlete?... valami szorítókaron agyalok, vagy nem is tudom... :?:

Tekersz 1-2 réteg szigszalagot arra a tüskére, ami rögzíti.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Atesz44 » 2016.02.25. 06:50

:D :) :D rendeltem hozzá egy kicsi szorítókart... majd látom, hogy is fog összejönni...
AndyA írta:
Atesz44 írta:Sziasztok!

Tekersz 1-2 réteg szigszalagot arra a tüskére, ami rögzíti.

AndyA
Atesz44

HozzászólásSzerző: Ales » 2016.03.08. 12:36

A jobboldali dobozfedelem nehezen záródott. Ma beállítottam a jobb oldali dobozfedélen lévő fület és most már ez is jól záródik.
A szerelés közben vettem észre,hogy a baloldali viszont kinyitható akkor is ha a kulcsos zár zárt állásban van. Valaki már írta,hogy menet közben kinyílt a rázkódástól. Gondolom ez normális zárbeállításnál nem lenne lehetséges. Megtaláltam a hiba okát. A kulcsos zártól mindkét oldalra megy egy-egy bovden. A baloldali bovden nem jól volt beállítva, így bármilyen
állásban volt a kulcs, nyitható volt a baloldali doboz fedele. Ezt is beállítottam, így most már ez is jól működik :D
Ales

HozzászólásSzerző: paszner laci » 2016.03.08. 17:16

Nekem nyílott le a baloldali doboz fedél, de szétszedtem én is és figyeltem hogy merre mennek a bovdenek.
Sikerült jól beállítanom, most szépen zárva marad.
Üdv. Laci.
paszner laci

HozzászólásSzerző: szketo » 2017.06.27. 15:10

Sziasztok Márkatársak!

Némi segítséget szeretnék kérni. Sajnálatos módon, eldőlt a motor jobbra.Emiatt, sérül a jobb oldali idom. :| ;) Próbáltam volna feltölteni fotó róla, de mérete miatt nem tudom..Szóval már műanyag javítással foglakozó céget találtam,de, gondoltam hát ha lenne esetleg, használt, sérülés, és törés mentes eladó valakinek. Ja, bocsánat, Deauville NT 650 V -ről lenne szó. 2013 évjárat. Francia országban szerelték.
Valamit, motor festéssel foglakozó egyén, aki szépen, igényes dolgozik.
Minden segítséget, jó tanács szívesen meghallgatok, és köszönettel veszek.
Szép napot, széles utat mindenkinek! :)
Üdv: szketo
Csatolmányok
nt650-deauville-side-fairing-right-hand-pb297-m-bl.jpg
,,Tisztelt a múltat,hogy érthesd a jelent,és munkálkodhass a jövőn"..
szketo

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.07.18. 01:35

Sziasztok! Itt is közzétenném a tapasztalatomat. Mint írtam, tavaly nagy oldaldoboz zár javításában voltam. Most megint találkoztam a hibával. Posztós Csaba Deauville társunk motorján (700) leltem meg. Ugyanaz a hiba, a zár beragadt, nem lehetett nyitni, zárni. A hiba az elkoszolódásban rejlik. A doboz motorfelöli oldala finom homokkal borítva, ami feljut a zárszerkezetig. A gyári zsírban elkeveredik, és először nehéz nyitás a jel, majd a rugók képtelenek visszahúzni a nyelveket. A gyógymód a zárszerkezet takarítása, erre féktisztítót találtam alkalmasnak, utána kenőanyag befuvasa. Fél, esetleg nagyobb siker érthető el, ha csak álló helyzetben, nem leszerelt állapotban végezzük a takarítást. A legjobb persze a szétszerelés lenne, de az nem egyszerű művelet. A zár konkrét kiszerelését nem javaslom, mert nekem törtek, mállottak szét a műanyagok. Ez elég rossz konstrukció, a femcsavar és műanyag együttes használata.
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: szketo » 2017.07.20. 21:28

Cápika írta:Sziasztok! Itt is közzétenném a tapasztalatomat. Mint írtam, tavaly nagy oldaldoboz zár javításában voltam. Most megint találkoztam a hibával. Posztós Csaba Deauville társunk motorján (700) leltem meg. Ugyanaz a hiba, a zár beragadt, nem lehetett nyitni, zárni. A hiba az elkoszolódásban rejlik. A doboz motorfelöli oldala finom homokkal borítva, ami feljut a zárszerkezetig. A gyári zsírban elkeveredik, és először nehéz nyitás a jel, majd a rugók képtelenek visszahúzni a nyelveket. A gyógymód a zárszerkezet takarítása, erre féktisztítót találtam alkalmasnak, utána kenőanyag befuvasa. Fél, esetleg nagyobb siker érthető el, ha csak álló helyzetben, nem leszerelt állapotban végezzük a takarítást. A legjobb persze a szétszerelés lenne, de az nem egyszerű művelet. A zár konkrét kiszerelését nem javaslom, mert nekem törtek, mállottak szét a műanyagok. Ez elég rossz konstrukció, a femcsavar és műanyag együttes használata.

Szia! Köszi szépen a hasznos, infót.Bár nekem 650-van, de ki tuja egyszer lehet 700-as is?!és mindig jól jön egy-egy jó tanács..Meg aztán a sárvédőn kívül jelenleg minden elemitől megfosztva várja paripám, sorsa jobbra fordulását. Műanyag ragasztás,az,az hegesztés, kész,ép fényezőnél,van imádkozom hogy passzoljon az festék árnyarat, mert ha nem,totál telibe fújás az egész motor.
Szóval erre csak a műanyag elemek, és a fém csavarokkal való bánás módra szerettem volna utalni.Persze, eztán jön a java, az össze szerelés.. :roll: Itt már nem kéne hibázni, törni az elemek darabjaiból. :!: :?:
,,Tisztelt a múltat,hogy érthesd a jelent,és munkálkodhass a jövőn"..
szketo

HozzászólásSzerző: TommyGun » 2022.05.06. 20:48

Sziasztok
NT700V sajnos a jobb oldalon eltört a dobozom egyik zsanérjának az a része ahová be van csavarva, a belső burkolatba, alul a kipuff fölött...gyak most a zsanér része lóg és belül van egy lukam...
feltételezem ha műanyagoshoz akarnék menni le kéne szedni a jobb oldali dobozta vhogy, van esetleg vkinek ötlete hogy lehet ezt kivitelezni? Nem találtam videót sajnos hogy lehet leszedni magát a dobozt... :shock:
Most 1 zsanér tartja a fedelet, ezért inkább leszereltem a fedelet nehogy eltörjön még vmi....
Honda Deauville NT700V 2009
TommyGun

Előző

Vissza: Hibák és javításuk