Kuplung

Re: Kuplung

HozzászólásSzerző: misu » 2018.11.17. 12:34

otthon csereltem magamnak kb 1 eve
nem bontottam semmit :-) viszont rendesen karokodtam mig befuztem az ujat :-)
üdv Misu !
NT 700 2008 óta évi 8000 km
jelenleg ETZ 250
gép kimélés miatt :-)
misu

HozzászólásSzerző: AndyA » 2018.12.19. 15:17

Abbe írta:Tavaly az Aegon Motorun-on egy BMW-s csávó kitett a csapatából, mondván a Deauville-lal utassal nem lehet teljesíteni a kanyargós utakon. Akkor eltévedtünk és csak 19-ik helyen végeztünk, idén viszont sokkal nehezebb útvonalon lettünk harmadikok egy Varadero-s sráccal úgy, hogy én voltam elől. A BMW-s csapata csak hatodik lett. Ennyi asszem pont elég a gyenge futóműhöz :D

Szintén futómű kérdés.

Egy volt motorversenyző barátom hozta haza a motorom a minapjában, és azt mondja, hogy teszegeti ide-oda a fenekét a motor, alighanem a hátsó kerékcsapágy kissé kopott, cserélni kellene. Én ugyan nem vetem észre, de ha ő mondja, neki elhiszem, tud annyira motorozni. :) A motorban van kb. 30-32 ezer km összesen, és többnyire egyedül használtam, még csak nem is teljes terhelésen. Előfordulhat ilyesmi ennyi idő alatt?

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2018.12.19. 16:21

Ennyi futás alatt , nem jellemző a kerékcsapágy kopása , de ha valami okból bekerült a víz a csapágyhoz ( az én OF-motoromon is így történt szimering kopás miatt ) akkor tönkre tud menni . Ha a motor hátúlja ( menet közben ) jobbra balra döntéskor olyasmi érzést ad mintha "úszna a levegőben" ( az RT-men is volt ilyen ) akkor ezt két dolog is okozhatja . Egyik valóban a kerékcsapágy , a másik viszont a lengővilla csapágyazása . Viszont ezt mindkettőt jól érezhetően meg lehet vizsgálni , ha középállványon van a motor . Ha menet közben érezni a mozgást , akkor szetenderen , kézzel mozgatva is érezhetőnek kell lennie a lötyögésnek .
Most épp egy K16-os...
Horváth István

Előző

Vissza: Hibák és javításuk