Túraplexi

Keres, kínál, cserél és Akciós termékek

Re: Túraplexi

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.02.19. 23:25

A Givi / Kappa plexi magasabb a gyárinál. Az meg a vezető magasságán múlik, neki melyik az ideális. én kipróbáltam tavaly, hogy a gyári, szerszámokkal, csavarozva fordítható pleximet úgynevezett nyári(alacsony ) állásba tettem. Átgurultam Csákvárra, ez oda-vissza kb 40 km volt, de nem esett jól. A szelet pont rám terelte, nagyon nem esett jól, pedig már jó idő volt. Utána visszaállítottam, azt mondtam, nem azért vettem idomos motort, hogy így érjen a szél :D
Viszont nem igaz Pista állítása, hogy teljes csend a Deauville gyári szélvédője mögött. Neki igen ,a magassága (alacsonysága) végett ,de nekem nem. Pont a sisakom tetején válnak le a légörvények a plexiről, nekem nagy a szélzaj. Ha lejjebb teszem a fejem , picit lebújok a plexi vonala alá, valóban csend van. idénre felteszem a kappa plexit, ezt Pumukli adta, idén azt próbálom :D
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

Re: Túraplexi

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.02.20. 08:57

A szélvédő magassága , valóban , erősen szeméj függő ! Ha valaki annyira magas , hogy mindnképp kilóg felette , akkor nehéz a szélzaj mentességet elérni :oops: Talán ezek a kiegészítő plexik , amiknek a szögét állítani lehet , tudják úgy terelni a levegőt , hogy alacsonyabbról is a sisak felett menjen el :? Ebből a szempontból , a több fokozatban állítható megoldás sokkal jobb , mert ott vannak köztes álások is...Nekem úgy van beállítva , hogy a szélvédő felett ellátok kb. a motor előtt 20m-től . De befolyásolja a szélviszonyokat , a testtartás is , hogy egyenesebb háttal , vagy hasalossabban ülünk a motoron . Nekem erős kormány magasítás van a motoromon , ezért szinte endúrós helyzetben tudok rajta űlni :)
Most épp egy K16-os...
Horváth István

Előző

Vissza: Bazár