Csevely

Napi csevely és egyveleg.

Re: Csevely

HozzászólásSzerző: szketo » 2018.03.31. 19:45

Kedves Márkatársak!

Ezúton szettnék Mindenkinek Áldott,Szeretetteljes Húsvéti Ünnepeket Kívánni!
Csatolmányok
29751200_903529653151690_1579480846_n.jpg
,,Tisztelt a múltat,hogy érthesd a jelent,és munkálkodhass a jövőn"..
szketo

HozzászólásSzerző: Cápika » 2018.04.19. 10:02

Sziasztok kedves Fórumtársak!
Hétvégén megejtettem az első motorozásunkat. Oroszlány-Győr-Balatonfüred-Oroszlány útvonalon.
Győrben egy BMW tesztvezetésen vettünk részt. Újra kipróbálhattuk az R1200 RT-t. Most már hál istennek hátsó dobozzal, így Nejemnek is nagyobb biztonságérzete volt, nem kellett félnie, hogy elhagyom menet közben.
Azt kell mondanom, most jobban figyelve a részletekre, hogy nagyon jó alternatíva lenne a váltásnál.Nagyon könnyen kezelhető, nem érezni a súlykülönbséget. A méretei szerint sokkal nagyobb , mint a Deauville. Sokkal több a hely rajta, igaz mi a DV-n is jól elférünk. Nagyon finom részletek, pl az irányjelző kapcsoló , alig kell érinteni, nem kell akkorát kapcsolni , mint nálunk.
Nekem ,ami változtatást igényel, az az ülésmagasság, igaz ezt finomíthattuk volna a futómű részletesebb beállításával. Valamint egy nagyobb, túra szélvédő, mert a gyári nekem nagyon alacsony volt.
Illetve én is tapasztaltam azt a hibát, amit Horváth Pista barátom mesélt. A road beállítás (menetprogram) mellett, az első gyorsabb indulásnál lefulladt a motor. Vagy nagyobb gázzal kell indulni, mint ami a kezembe van "programozva" a Deauvillen, vagy hosszabban kell a kuplungot felengedni(csúsztatni). De, az elmondás szerint a dynamic módban sokkal erősebbek a gázreakciók, ott lehet ,hogy nem jártam volna így.
Összegezve nagyon szuper, full-extrás motor, nagyon drágán! Lottó 5-ös jöhetsz :lol: :lol: :lol:
Valamint az út során kipróbáltam az új Givi pleximet, nagyon pozitív benyomások.
Szélzaj szinte teljesen megszűnt. Ez halható a kamerafelvétel hangján is. A magassága miatt én is ezen nézek át, de mivel vadi új, karcmentes, így egyáltalán nem zavaró.
Ez egy nagyon jó beruházás volt!
Üdv Nektek!
Cápika
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: Miklós » 2018.06.11. 18:58

Sziasztok!
Ahogy olvasom, vannak itt páran akik kipróbáltak már egy két BMW-t. Aki esetleg próbált már R1100r-t árulja el nekem, hogy neki mennyire volt alacsony a dv-hez képest. Én most próbáltam ki egyet kb 80 km-es úton, de már amikor felületem rá feltünt, hogy mennyivel alacsonyabb az ülés pozíció rajta, mint a hondán. Nagyon jól kanyarodik, megy, stb, de egyszerűen úgy érzem, hogy a nyakamban van a lábam. (185 cm vagyok). Vagy lehet ezeken ülés magasságot állítani? Bár én semmi ilyet nem találtam rajta. Így azért elég vegyesek a benyomásaim. Másnak mennyire kényelmes?
Miklós

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2018.06.11. 20:43

Biztos vagy te abban , hogy pont béjemvé kell neked ? ;) Annál nem végződik ám avval a fenntartása a motornak , hogy olajat cserélsz benne ! Lehet szerelőt keresni , aki majd sok várakozás után , jó drágán megjavítja az alkalmanként felmerülő , más motorokon nem jellemző hibákat !!! :cry:
Meg majd átértékeled a szervizelésre szánt pénzkeretet is ! Ha azt hitted , a Hondához drágák az alkatrészek , akkor a béjemvé után , ezt már aprópénznek tartod majd ! :?
Gondóld át ezt még nem késő ! Ja ? És ha meguntad , vagy mégsem jönbe , akkor egy öreg béjemvét , csak elkotyavetyélni lehet ! Eladni nemign... 8-)
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Miklós » 2018.06.12. 06:26

Ugyanezek a gondolatok forogtak az én fejemben is, amit írtál. De azért kipróbálni ki kellett. :)
Miklós

HozzászólásSzerző: AndyA » 2018.06.12. 13:38

Miklós írta:Ugyanezek a gondolatok forogtak az én fejemben is, amit írtál. De azért kipróbálni ki kellett. :)

Akkor már inkább egy Pan. :)

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Miklós » 2018.06.13. 07:27

[/quote]

Akkor már inkább egy Pan. :)

AndyA[/quote]

Az sem lenne rossz :) . De inkább egy Deauville kéne kb 800-1000 ccm motorral. Nekem az tökéletes lenne. Vagy legalább a Varadeo-t csinálták volna kardánosra, mert láncos többet nem kell.
Miklós

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2018.06.13. 18:20

Ott a VFR 1200X . Az nehezebb mint a Vara ? Még van belőle automata is... Egyébként , a Devill tényleg a legideálisabb kialakítás ! Utánna használlt béjemvéken már nem hordtam a dobozokat , mert nagyon kiálltak , viszont jól lelehetett rugdalni őket fel/le száláskor :oops: A Devillen ott voltak mindíg a dobozok , szinte észrevétlenűl , mégis praktikussan ! ;) Van aki azért motyog , hogy nem lehet őket levenni , de szerintem pont ez miatt , sokkal kisebb helyen elférnek . A Devillből , nekem inkább a futóművel volt gondom ( kemény volt ) De lehet , jobb lett volna arra költeni , mint típust váltani... :cry: Ha pénzé tudnám tenni a mostani motoromat , nem kizárt , hogy visszavenném a Pirossamat !
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Edermester01 » 2018.06.26. 15:30

Azt szeretném kérdezni, hogy kapcsolási rajzot tud-e valaki adni 650-eshez. Illetve azt a műanyag borítót, ahol a hangfalak helye van, hogyan lehet levenni? Köszönöm.
2003-as NT650V. A Kékség.
Edermester01

HozzászólásSzerző: paszner laci » 2018.06.28. 18:55

Szia. Nekem van kapcsolási rajzom 650-s Deauvill-hez, /papiron/ lemásolom és holnap pénteken Sz.helyen leszek
13:30-tól 16:00 óráig a Falumúzeumban.
paszner laci

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegés