Eladó motorok értékelése.

Napi csevely és egyveleg.

Eladó motorok értékelése.

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.02. 12:22

Üdv mindenkinek. Új vagyok még ezen a fórumon. Éppen keresem életem első Deauville-jét és gondoltam mások is járhatnak ilyen cipőben. A topic lényege az lenne, hogy a neten fellelhető hirdetéseket kéne értékelni. Gondolok itt arra, hogy eddig én már 2 motort is megnéztem amik egymástól elég távol voltak földrajzilag és mivel a jelenlegi kínálat elég szétszórt így ha valaki rászánja magát, hogy megnéz egy hirdetett motort az írhatna ide pár sort a gépről, hogy esetleg más feleslegesen ne induljon hosszú útnak megtekinteni. Vagy éppen azért utazzon akár 3-400km is, hogy a kiszemelt gépet megvegye. Így lehetne törekedni a hirdetések minőségére, valóságtartalmára valamint arra, hogy a Deauville közösségben a lehető legjobb ár/érték arányú gépek legyenek. Biztos vannak olyan emberek is akik nem fognak idetévedni a fórumra még ha ilyen motort is akarnak majd venni. Viszont aki mégis erre téved azt kaphat pár plusz infót az esetlegesen kiszemelt gépről és nem a hirdető hanem egy hasonló sorstárs szemszögéből. Ezzel akár a romokból ujjá született de akár közveszélyes gépek is kiszűrhetők anélkül, hogy valaki átutazza a fél országot egy pár hirdetői képen felbuzdulva.
Ha életképes a topic akkor remélem sokaknak tud majd segíteni, ha mégsem akkor kérem a moderátorokat, hogy töröljék.
Úton lenni boldogság, de megérkezni a cél!

2015. Januárban vásárolt 1998-as NT650V. Azóta túl a közös 23000km-en.
dafmax

Re: Eladó motorok értékelése.

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.02. 12:45

Nyitnám is a sort egyből 2 általam megnézett géppel.

Az első: http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/ ... le-8322787

A motor Debrecenben található, szerkezetileg nagyon egyben van, az eladó egy motorok javításával foglalkozó személy ami meg is látszik a motor igényes állapotán. A festés egyben van, kisebb karcolásoktól eltekintve. A motor szép járású, a nagyobbik túra plexi és a kormánynál lévő szélesítés van a gépen. Sajnos a lábrésznél lévő légterelő hiányzik róla. Kisebb rozsdafoltok láthatók az ülés alatt és tank elején ahol az üléssel találkozik. A plexi a bal felső fogatásnál meg volt repedve. Mentem vele 2 próbakört. Mivel életem első Deauville gurulása volt, így kicsit féltem tőle de nagyon jó volt. A fékek rendbe vannak rajta, a gumik úgyszintén. A 42000km valósnak tűnik az óra szerint és a motor állapotát nézve. Gyári szerszámkészlet megvolt az ülés alatt.
Az árat én kicsit sokallottam mivel 720e + honosítás ami nagyjából 800e körülire tornássza az árat. Viszont cserébe van egy 2002-es évjáratú gép.

A második: http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/ ... er-8011140

A motor Tatán található. Első ránézésre nagyon jól néz ki, gyönyörű a festése és a nagyobbik dobozfedél van rajta. A tulaj elmondása szerint Németországból származik. A gumik rendben voltak rajta, a fékeket sajnos nem tudtam kipróbálni ahogyan próbakört sem tudtam vele menni. Közelebbről megnézve a szerkezetet feltűnik rajta a használódás jele. Az órában 16000km volt amihez nagy valószínűséggel még társul legalább egy 1-es a sor elejére bár erről a tulajnak nincs tudomása elmondása szerint. Elvileg 2-3 hónapja nem volt beindítva a motor, legalább is erre hivatkozott a tulaj amikor kb 5 perc köszörülés és az akksi lemerülése után sem volt hajlandó életre kelni a V2-es. Számlák, papírok, szerszámos megvan a géphez valamint egy többnyelvű szerelési kézikönyv is. A fékekre megint csak panaszkodott a tulaj, hogy a huzamosabb állás után (2-3hónap) felpuhulnak és csak néhány karhúzás, pumpálás után kezdenek el megint fogni normálisan, onnantól kezdve viszont nincs velük gond. Mint írtam a nagyobbik dobozfedelek vannak rajta, valamint a lábnál lévő légterelők is megvoltak. Viszont a fejidomon lévő szélesítés nem volt rajta, de elvileg azok is megvannak hozzá. A bukógombák, az ülés és még néhány elem bőrrel volt bevonva ami nagyon jól néz ki.
Az ára 680e amire azt mondta a tulaj, hogy nem alkuképes. Látván a motort és az állapotát. Eltekintve attól, hogy nagyon szép a festése és nagy dobozok vannak rajta én kicsit sokallottam érte. Lévén egy 1999-es motorról van szó, elméletben legalább 116e km-rel.

dafmax

HozzászólásSzerző: end111 » 2014.12.02. 16:09

Szia!
Szerintem nagyon nehéz dolgot kérsz, a döntés felelősségét áthárítani, és az másnak bevállalni egy kép alapján hát....(?) :mrgreen:
Te ott voltál, láttad közelről, ültél rajta....ráadásul mindenki mást gondol fontosnak, van aki az esztétikát, van aki a műszaki állapotot tartja fontosnak, szóval
ez a Te döntésed kell,hogy legyen! Állíts fel szempontokat, azokat szed sorrendben akkor könnyebb dönteni. Nem minden az ár, hisz azt sokk minden befolyásolja: műszaki állapot, gumik állapota, műszaki vizsga, akkumulátor, esztétika...stb.
A véleményem a két motorról képek alapján, a drágább a jobb: eredeti fényezés, friss műszaki, már a kombinált fékrendszer,
az olcsóbbik, legtöbbször amit 1999. januárinak írnak az 98-as, tudomásom szerint 99-ben nem volt gyári fehér de az oldalidom már fényezve volt, mert nincs rajta
az eredeti matrica, /természetesen ez nem lenne baj egy ilyen korú motornál, de mögé kellene nézni, mert nem mindegy, hogy csak karcolások miatt fújták át,
vagy nyolc darabból rakták össze, mi van az aksival, biztos, hogy az a baja, egy DV-nek három hónap után is pöccenésre indulni kell!
Mindenek ellenére azt mondom, hogy egy DV-vel nagyon nem lehet mellényúlni. /nem szabad gatyára vetkőzni, kell maradni egy kis pénznek, a kisebb kiadásokra
és akkor renden lesz!/ Mind ezt mondom a két 650-es és most egy 700-as tulajaként és kb 130ezer km.-után, de a döntés a TIED! :lol:
Nekem a vásárlásnál mindig a legfőbb szempont az volt, hogy ne legyen törött, a többi másodlagos. Nehéz szülés, de utána tengernyi öröm! :idea:
end111

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2014.12.02. 21:41

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nem csak képről, de még élőben is nehéz ítéletet mondani. A motorosok többsége nem kereskedő és nem is autó-, vagy motorszerelő. Felelősséggel állítani bármit, legyen az pozitív, vagy negatív egy kívülről megszemlélt motorról nagyon csalóka eredményhez vezetne.
A V-Strom klubban van hasonló topic, de ott inkább az után érdeklődnek, hogy ismeri-e valaki a motor előéletét. Ez főleg a kereskedőnél árult motoroknál vetődik fel.
De működik fordítva is, mikor a fórum tag kíván megválni a paripájától, vagy esetleg egy ismerőse, vagy barátja és annak a motorját ajánlja megvételre, mert ismeri a tulajdonost és a motort is.
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: TomRed » 2014.12.02. 21:50

dafmax írta:Ha életképes a topic akkor remélem sokaknak tud majd segíteni, ha mégsem akkor kérem a moderátorokat, hogy töröljék.

Nem csak, hogy életképes a téma, hanem kifejezetten jó ötlet volt megnyitni. :)
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

HozzászólásSzerző: Ckerti » 2014.12.02. 22:22

TomRed írta:
dafmax írta:Ha életképes a topic akkor remélem sokaknak tud majd segíteni, ha mégsem akkor kérem a moderátorokat, hogy töröljék.

Nem csak, hogy életképes a téma, hanem kifejezetten jó ötlet volt megnyitni. :)

Teljesen egyetértek!
Annyival egészíteném ki, hogy javasolt olyanoknak véleményezni a hirdetett motorokat, akik élőben látták azokat, vagy ha nem látták, de a fotó alapján valami gyanús, akkor annak kiemelt vizsgálatára figyelmeztetni.
Nyilván nem egy fórumos vélemény alapján dönt valaki egy adott motor mellett, de ha egy rutinos Deauvilles kiszúr valamit (mint pl. hogy nem volt gyárilag fehér 650-es 1999-ben), vagy akár ismeri a konkrét motort, az segít a vevőnek mérlegelni, hogy elutazzon-e megnézni, vagy sem, pont ahogy a topiknyitó gondolta.

A fórumos motoroknak is lehet ez egy hirdtési felülete, itt könnyű megtalálni (bár az adok-veszek oldal is elérhető könnyen).
2008-as Honda Deauville NT 700 VA 2012. június 21. és 2015. augusztus 28. között
Megtett kilométer 16.780
Első motor, első szerelem, de nem múlik csak a motor lett eladva :-)
Ckerti

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.03. 07:49

Elnézés, hogy elsőre kicsit kavarodva írtam a dolgokat. Természetesen az lenne az elsődleges cél, hogy olyanok írjanak a hirdetésben szereplő motorról akik már látták élőben esetleg még az előéletéről is tudnak valamit. Én is ezért írtam véleményt az általam már személyesen is megtekintett 2 motorról. A fehér motor gyárilag fekete volt és a magyar gazdája festette át gyöngyház fehérre ami nagyon jól sikerült.

dafmax

HozzászólásSzerző: dankasan » 2014.12.03. 10:31

Ne vacakolj, vedd meg az enyémet! Egy jó időre megoldódik a motor problémád!
Csatolmányok
20140825_153412(1).jpg
dankasan

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.03. 11:57

dankasan írta:Ne vacakolj, vedd meg az enyémet! Egy jó időre megoldódik a motor problémád!

Attól tartok a 700-as árszabását nem az én keresetemhez igazították. Főleg amilyen patika állapotban van a motorod tuti olyan árcédula lóg rajta amiért egy kisebb takarékot ürítenem kéne :)

dafmax

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2014.12.10. 17:31

Pedig avval a pirossal jól járnál ! Azt én láttam személyesen , és próbáltam is !
Most épp egy K16-os...
Horváth István

Következő

Vissza: Csevegés