A benzin szavatossága

Napi csevely és egyveleg.

A benzin szavatossága

HozzászólásSzerző: end111 » 2014.11.22. 16:06

Előzmény:- Idén tavasszal azt vettem észre, hogy a télire leállított fűnyírómban megtúrosodott a benzin-
Elkezdtem utána járni és kiderült, hogy mióta bizonyos százalékba bió-benzint tartalmaz, azóta 90 nap a benzin eltarthatósága / szavatosság /, tehát
felmerül a kérdés /hogy az örök igazságnak tartott teletankos téli leállítás/ még ma is aktuális e? Használ vagy káros? Kinek mi a véleménye, ki mit hallót
erről a témáról..... :lol:
Ui.:a fűnyírómat üres tankkal tettem el télire.
end111

Re: A benzin szavatossága

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2014.11.22. 17:48

Én három éve minden ősszel teletankolva tettem le, eddig nem volt semmi gondom (Suzuki DL 1000). Idén a Deauville-t is teletankkal raktam el, remélem ennél a motornál sem lesz semmi gond. :D
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: Ckerti » 2014.11.22. 18:40

Nekem ez lesz a 3. telem a motorral, telitankolva fogom idén is eltenni.
2x már áttelelt (igaz, mindkétszer fűtött garázsban mert megérdemli, hogy ne fázzon 8-) ) így és semmi baja nem volt.
Idén kap egy csepptöltőt is, hogy az akksi is jól érezze magát.
Ez utóbbival nincsen tapasztalatom és nem is értek hozzá, majd megnézem a típusát és jövök kérdezni a használatáról.
2008-as Honda Deauville NT 700 VA 2012. június 21. és 2015. augusztus 28. között
Megtett kilométer 16.780
Első motor, első szerelem, de nem múlik csak a motor lett eladva :-)
Ckerti

HozzászólásSzerző: Bari » 2014.11.24. 14:11

Ha a télileálláshoz tankolok, olyan kutat választok, akik nem árulnak etanolt is. Mert hát a kutas is emberből van, és nem tudom mennyi többletet adott a benzinhez belőle. Folyamatos használat mellett nem veszed észre. Már én is tapasztaltam, hogy "betaknyosodik" a benzin ha sokáig áll. Ez leginkább a tavaszi porlasztó tisztásban jelentkezik. Eltömődik a fuvóka, vagy beragad a tűszelep. Kapni ugyan hozzá olyan adalékot amelyik ezt megakadályozza. Ha télen havonta beindítod és járatod a motort, akkor ez azért ennyire nem tragikus. Persze nem a fűnyíróra gondoltam :D
Bari

Vissza: Csevegés