Mi is a Dóvill ??

Napi csevely és egyveleg.

Re: Mi is a Dóvill ??

HozzászólásSzerző: Dudlymiki » 2017.07.03. 18:37

Igazad van van István (csak nem BMW -vel rendelkezel :D ), a tulaj a váltó finom kritizációjára azt válaszolta, hogy ez szándékosan ilyen hangos és nyers, így biztos lehet a gazdi a váltás sikerében! Mi ez egy HD vagy egy fokozatkijelzővel rendelkező túramotor? :P
Még egy észrevétel: szinte minden Deauville -t veséző archív teszt kiemeli hogy csak 5 sebességes, meg sír a motor ap.-tempónál kéne a 6. A majd 2x akkora 2,5x erősebb 6 sebességes BMW túramotornak csak hangyányit hosszabb a váltó kiosztása, -kérdem én, ezt mért nem veszik észre a tesztelők? :shock: - A dl-sv páros is többet forog száznál 6.-ban, csak sűrűbb a váltókiosztás. Lehet elmaradott Hondafan-nak titulálni, de szerintem elég az 5 seb. és a vág áttétel! :)
NT 700 V Dudly 2010 (a forgalmija szerint piros :D)
Dudlymiki

Re: Mi is a Dóvill ??

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.07.03. 19:44

Nekem is joban tetszik a kevesebb fokozat , és a Devill símán elmegy nyomatékból , amikor a béjemvén vissza kell váltani , mert külömben el kezd zörögni , rosszabb esetben lefullad ( ez az 1200-as első generációs RT boxerra értendő ! Gondolom ( nem próbáltam ) a sor 4-es símábban viszi a motort )
Ez melett azt el kell mondanom , hogy 70-felett az ( 1200-as fenti boxernak ) sokkal szebb , megnyugtatóbb hangja van , mint a Devillnek . Alatta meg sokkal csúnyább... A másik dolog , hogy az újabb információim alapján , a béjemvé egyazon blokkjához , több külömböző végáttételek ( váltó + szöghajtás ) tartoznak , kiviteltől ( túra - endúró - utcai ) függően . Ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni , hogy mekkora az áttétel külömbség . Vagyis , lehet , de csak a konkrét típushoz mérten...
Az RT-nek a leg hosszabb , ezért ( és a nagy tank végett ) kimondottan jó a hatótávja . És ugyanezért a hosszú áttételért kell hamarabb vissza váltani is :oops:

"a tulaj a váltó finom kritizációjára azt válaszolta, hogy ez szándékosan ilyen hangos és nyers, így biztos lehet a gazdi a váltás sikerében! " A Hondánál is biztos lehet ! Sőt.... :P

Egyszer mondtam egy ( volt Devilles - immár béjemvés ) ismerősnek , hogy az övé is úgy zörög mint az enyém , azóta nem beszél velem... ;) Ilyen egy lelkében is béjemvés :(
Nekem meg van egy béjemvém ( is ) , amit még szeretekis a magam módján , de már kinőttem abbol ( volt idő mikor nem így volt :oops: ) hogy megsértődjek ha kritizálják a motoromat ( akár a Devillt is ) Elvégre , mindnkinek magának kell hogy tetszedjen :) Már ha nem farok hosszabbítának vette.... ;)
Most épp egy K16-os...
Horváth István

Előző

Vissza: Csevegés