Mi is a Dóvill ??

Napi csevely és egyveleg.

Re: Mi is a Dóvill ??

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2014.12.05. 18:41

dafmax írta:Egy olyan kérdésem lenne, hogy az nt 650-nél a kezdetektől van a Dual fékrendszer vagy van egy bizonyos gyártási dátum amitől már ezzel készültek?

Mintha az rémlene, hogy az integrált fékes (CBS: Combined Brake System; a lábfék működtetti az egyik első dugattyút is) paripákon fekete a féknyereg, a nem integráltakon pedig - láss csodát - arany színű. Ez a Combined Brake System felirat egyébként szerepel az első kerék sárhányóján - mármint amelyiken ilyen fékrendszer van.
Én is úgy tudom, hogy csupán 2002-től szerelték ilyennel a 650-es "tevéket".
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.06. 12:59

Köszi az infókat, közben utána olvasgattam és tényleg 2002-től gyártják CBS fékkel a gépeket valamint innentől van egy minimális csomagtér növekedés is a gyári adatok szerint.
Úton lenni boldogság, de megérkezni a cél!

2015. Januárban vásárolt 1998-as NT650V. Azóta túl a közös 23000km-en.
dafmax

HozzászólásSzerző: TomRed » 2014.12.07. 23:11

Az a csomagtér növekedés onnan adódik, hogy az újabb kiviteleknél a bal oldali oldaldoboz lejjebb ér, mint a jobb oldali. Ugyanis a jobb oldali alatt megy hátra a kipufogó. Ennek akkor van különösen jelentősége, ha valaki a szélesebb oldaldoboz fedeleket akarja beszerezni a motorjához.
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.08. 15:04

TomRed írta:Az a csomagtér növekedés onnan adódik, hogy az újabb kiviteleknél a bal oldali oldaldoboz lejjebb ér, mint a jobb oldali. Ugyanis a jobb oldali alatt megy hátra a kipufogó. Ennek akkor van különösen jelentősége, ha valaki a szélesebb oldaldoboz fedeleket akarja beszerezni a motorjához.

Nagyon szépen köszi az infót. Egyre több apró dologra derül fény számomra a motorral kapcsolatban. Nézegettem a hirdetéseket azóta és tényleg, a 2002 előtti gépeken szimmetrikusak a dobozok, a 2002 utánin pedig ahogy írtad a bal oldali lejjebb "lóg".

dafmax

HozzászólásSzerző: vadaszl » 2014.12.08. 19:03

dafmax írta:Köszi az infókat, közben utána olvasgattam és tényleg 2002-től gyártják CBS fékkel a gépeket valamint innentől van egy minimális csomagtér növekedés is a gyári adatok szerint.

A CBS-es eslo fek Nissin, a nem CBS pedig Brembo. Mas az elso telo, a fofekhenger, a hatso fekolajtartalyis, valamint a hatso feknyereg is! A hatso mindkettonel Nissin.

VL
vadaszl

HozzászólásSzerző: dafmax » 2014.12.08. 19:25

Esetleg valakinek van tapasztalata a 2002 előtti és utáni gépek összehasonlításában? Miben jobb 2002 utáni a nagyobb dobozon, a kombinált féken kívül? Írják a leírásokban, hogy elvileg lekönnyítették a dugattyúkat is és simább a járása. Erről van valakinek tapasztalata?

dafmax

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.02.23. 21:15

AndyA

HozzászólásSzerző: Dudlymiki » 2017.07.02. 18:27

Ma volt szerencsém kipróbálni egy Bmw k1300gt-t. Természetesen a maga 165 pacijával borzasztó erős volt nekem, kellő önmérséklettel rendelkezem így az első 2 seb. fokozatban nem (mertem :roll: ) forgatni, harmadikban húztam egy nyélgázt neki, nem sikerült leforgatni mert jött egy éles jobb kanyar, ahol meg egyenes volt az út ott meg a nem kicsi nyári balatoni forgalommal szembesültem. Nagyon kényelmes volt az ülése :lol: , jó a futóműve, a 280 kilós (száraz?) tömeghez képest jásznyi könnyedséggel kezeltem. De nem éreztem azt a kifogástalan minőséget, meg hogy "ez idők végezetéig működni fog" mint a Hondán. Az indítás után behúzott tengelykapcsolónál egy nagy csattanással és előre ugrással konstatálta az egyes fokozatot, a whitefülűek akik meg arra panaszkodik hogy a Honda hajtáslánca felől gyanús zajok szűrödnek ki, javaslom próbáljanak ki egy ilyen Bmw-t. Az egyenlő bánásmód hatóságtól remélem senki nem olvassa, de kijelentem a Deauville lehet régi vágású, de karaktere főleg a V -motor miatt (és a hangja!!)hatalmas és érzem hogy egy vas van alattam, nem valami űrszekér, szóval örülök hogy Őt választottam! :)
NT 700 V Dudly 2010 (a forgalmija szerint piros :D)
Dudlymiki

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.07.02. 19:53

Már kezdtem azt hinni , elcsábított a sötét oldal ! :D Amúgy ezek a béjemvék , normál zörgéseik ! :cry: Van aki azt mondja , zörög , a béjemvés lelkületűek , meg hogy egyedi hangja van :lol: Ilyenre mindíg azt szoktam mondani , hogy a szart is nevezhetjük barna krémnek , attól még szar marad.... Persze a béjmbé nem egy ócskavas , de nem is az isten... ;)
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: szketo » 2017.07.03. 16:42

Horváth István írta:Már kezdtem azt hinni , elcsábított a sötét oldal ! :D Amúgy ezek a béjemvék , normál zörgéseik ! :cry: Van aki azt mondja , zörög , a béjemvés lelkületűek , meg hogy egyedi hangja van :lol: Ilyenre mindíg azt szoktam mondani , hogy a szart is nevezhetjük barna krémnek , attól még szar marad.... Persze a béjmbé nem egy ócskavas , de nem is az isten... ;)

Ebben nagy igazság van...! :lol: :P
,,Tisztelt a múltat,hogy érthesd a jelent,és munkálkodhass a jövőn"..
szketo

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegés