Mi is a Dóvill ??

Napi csevely és egyveleg.

Mi is a Dóvill ??

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2012.10.16. 18:49

A világ legjobb motorja.
Elég komoly valószínűséggel nem fogom eladni akkor sem, ha lesz helyette - mellette - egy CT DCT.
Így, 101.000 km és 7 idény után, szarrá koptatott bal lábvassal azt mondom, hogy már majdnem kimotoroztam belőle mindent, amit ő tud és amit én tudok; jobb oldalra mondjuk lehetne még fejlődnöm, mert ott csak a csavar kopik, nem a lábtartó, de a hozzám hasonló nyugis, vén fütyiknek városba járni, vagy elmenni egy 5-10.000 km-es túrára ----- tökéletes.

Ja, jövő júliusra egy csizmakerülés van betervezve, 2 hét...

A választ borítékolom, de érdekel valakit??
:-))))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiss_atti 2012.10.19. 21:29-kor.
kiss_atti

Re: Mi is a Dövill ??

HozzászólásSzerző: Fuly » 2012.10.16. 20:42

kiss_atti írta:A világ legjobb motorja....
Ja, jövő júliusra egy csizmakerülés van betervezve, 2 hét...

A választ borítékolom, de érdekel valakit??
:-))))

Nem tom, hogy a világ legjobb motorja-e, sose volt másom, de én fergetegesen kedvelem. A nagyvárosban kis- és nagyrobogósok között is remekül teljesít, a városból kimenve kényelmes közlekedési eszköz, a hegyen meg álomgép és minden speed-es réme :lol:
A csizmakerülés is szóba jöhet, még eldöntöm, hogy Krétára megyek-e le vagy oda - ha egyáltalán sikerül 2-3 hetet kiszakadni a jó magyar rögvalóságból. :)
NT700 2010.07 óta, évi 12-15ekm
Fuly

Re: Mi is a Dövill ??

HozzászólásSzerző: Fuly » 2012.10.17. 13:17

Fuly írta:Nem tom, hogy a világ legjobb motorja-e, sose volt másom, de én fergetegesen kedvelem.

Ja, és a csajoknak is mindig tecc!!! :)
Fuly

Re: Mi is a Dóvill ??

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2012.10.17. 14:38

Hogy mi a Dóvill?
Egyesek szerint semmi, mások szerint minden.
Én azt hiszem, abba a harmadba tartozom, amelyik a mindenhez közelít. Tehát nem írtam még le a gépet, lehet, lesz még ilyenem...
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: misu » 2012.10.17. 16:09

Nem kivanom ismetelni az elottem szolokat
de egyet ertek veluk
mondjuk varosban el tudnek kepzelni egy kisseb gepet
de hosszabb turara vagy a hegyekbe jobbat nem
varosban nekem egy kicsit nehezkes
de lehet hogy azert mert nem tudok motorozni
csak szeretek :-)
üdv Misu !
NT 700 2008 óta évi 8000 km
jelenleg ETZ 250
gép kimélés miatt :-)
misu

HozzászólásSzerző: SZA » 2012.10.17. 16:16

Gerzson írta:... Tehát nem írtam még le a gépet, lehet, lesz még ilyenem...

Nekem azt mondta egyszer egy okos ember, hogy visszafelé nem vezet út, ami a köbcentit illeti!
Én nem tudom, még nem próbáltam. Eddig egyre nagyobb motorjaim voltak.
SZA

HozzászólásSzerző: SZA » 2012.10.17. 16:28

Mindenesetre ebben a motorban megvan minden ami számomra nagyon kedvező tulajdonsággal ruházza fel:
- szél- és időjárás elleni védelem - kitolja a szezont március közepétől november végéig (mindenki megkérdezi mostanában "Nem fázol még motoron?" - holott még a bélés sincs bent a kabátomban),
- baromi jó (hosszútávú) kényelem,
- viszonylag egyedi,
- közép állvány,
- kardán hajtás
- nagy száll. kapacitás,
- kedvező fogyasztás,
- nagy generátor teljesítmény miatt jól extrázható,
Hátrányról is:
- nagy tömege miatt városban nem ideális, bár már megszoktam (ja, hogy ez egy túramotor?) :D .
SZA

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2012.10.17. 18:51

SZA írta:Nekem azt mondta egyszer egy okos ember, hogy visszafelé nem vezet út, ami a köbcentit illeti!

Sokkal feljebb már nem nagyon tudok lépni, legfeljebb LE-ben, az meg nem minden - vagy egy BossHoss esetleg öreg koromra: http://www.hegylakok.hu/2012/10/cikkek/ ... otoroztam/

Komolyra fordítva a szót; a mostani trend éppen a lefelé lépkedés (lásd benzinár, ésszerű méretű motor, stb...). Én azt mondom, hogy a DV nagyjából elég, ha az ember nem akar extrém módon csapatni. Én nagyon ritkán használom ki a motor cm3-ből és a nyomatékból eredő lehetőségeit. Már benőtt a fejem lágya, és szeretem a krúzolós motorozást. Néha persze megcibálom a bajszát, néha a kanyarvadászokkal felveszem a kesztyűt, de a saját stílusom - hogy úgy mondjam - közel áll a KRESZ-ben megadott határokhoz. Egyszerűen így nyugis, kényelmes és látom is közben merre járok, mi van körülöttem.

Visszatérve a topichoz; szerintem a Deauville egy ÉSSZERŰ motor: nem kicsi, nem túlzó, kényelmes. Ahogy anno a prospektusa ígérte, egy mindenes. És mivel nem nagyon engedhet meg magának az ember több motort, ha nem villogni, hanem MOTOROZNI és közlekedni szeretne, akkor egy jó választás. Persze kér kompromisszumot, pl. az ára, a súlya, de ezek vállalhatók. Hogy városban is kompromisszumokat igényel? Egy 125-ös géphez viszonyítva valóban, de a saját kategóriájában a súlyán kívül minden versenyképes.
Szerintem.
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: Fuly » 2012.10.18. 08:22

misu írta: lehet hogy azert mert nem tudok motorozni

Azon lehet segíteni! :)
Egyébként szerintem nem nehézkes, csak ha "el kell kapni" egy-egy nem tervezett megállásnál.
Fuly

HozzászólásSzerző: Boy » 2012.10.18. 15:46

Sokat motorozok városban.Szívesebben megyek a DV -vel,mint a CBF250-el,mert:jobbak a fékek,erősebb, a tükrök ideálisak,tisztelik az autósok.A piros lámpánál csak hátranyúlok és állítok a rugózáson.Nagyobb biztonságban érzem magam.Két személlyel,felmálházva sem szorítanak le az autópályáról.(Na jó talán a krossztúrer,de annak küllős a kereke,a bömösé dettó+eszi az olajat is :D .)
Boy

Következő

Vissza: Csevegés