Regisztráció

Napi csevely és egyveleg.

Regisztráció

HozzászólásSzerző: TomRed » 2012.09.16. 10:37

Kérem, hogy ebbe a topicba írjatok nekem (vagy helyette privát üzenetben), ha valamelyik ismerősötöknek gondja akadna a regisztrációval.

Mivel a google keresőben már elég jó helyen szerepelhet a fórum, ezért egyre több kalóz regisztrálási kísérlet történik Kinából, Ukrajnából, Oroszország, Moldáviából, sőt egy időben a Seychelles szigetekről. A fórum programból, illetve egy másik honlapról tudom ellenőrizni az IP címből az illető tartózkodási helyét. Azonkívül igen idióta nick neveket választanak általában.
Ezek túlnyomó része gmail.com-os e-mail címet adott meg. Végül meguntam a napi 12-15 rosszindulatú regisztráló törölgetését, így egy jó hete letiltottam a gmail.com végű e-mail címet. Így mostanában napi egy-két pofának üzenem vissza a Fuck you!-t törlésekor. ;)
Ma volt egy ravasz kínai, aki lengyel nevet adott meg nick-nek és e-mail névnek, valamint lengyel gmail.pl-t írt e-mail címnek. Gondolom eltévesztette Magyarország helyét a földgömbön. :)

Tudom, hogy sok magyar felhasználó is szereti a gmail-t, de talán ez a korlátozás nekik nem okoz túl nagy gondot, mivel könnyedén létrehozható helyette egy magyar postafiók, akár például gémél pöttyecske húúúú-n is.

Másik módszerem a taglista karbantartására az inaktív regisztrált tagok törlése. Ezt két esetben teszem meg. Az egyik az, amikor valaki regisztrált, amiről kap értesítést, de utána egy hónapig be se lép a fórumra. A másik eset, amikor nincsen hozzászólása és már egy éve be se lépett a fórumba. Viszont még eddig nem töröltem azokat a tagokat, akiknek volt néhány hozzászólása, de már évek óta be se léptek a fórumba. Lehet, hogy ezt még megteszem majd, megtartva persze a hozzászólásaikat.
Sajnos ezekből látom, hogy a tényleges és valamennyire aktív tagok száma biztosan bőven 100 alatt van...
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

Re: Regisztráció

HozzászólásSzerző: TomRed » 2013.04.20. 00:26

TomRed írta: ... letiltottam a gmail.com végű e-mail címet.

Tudom, hogy sok magyar felhasználó is szereti a gmail-t, de talán ez a korlátozás nekik nem okoz túl nagy gondot, mivel könnyedén létrehozható helyette egy magyar postafiók, akár például gémél pöttyecske húúúú-n is.

Másik módszerem a taglista karbantartására az inaktív regisztrált tagok törlése. Ezt két esetben teszem meg. Az egyik az, amikor valaki regisztrált, amiről kap értesítést, de utána egy hónapig be se lép a fórumra. A másik eset, amikor nincsen hozzászólása és már egy éve be se lépett a fórumba.

Eléggé rejtve maradt az előző hozzászólásomban ez a két fontos információ az újonnan regisztrálni szándékozók részére, illetve a korábban regisztrált, de kevésbé aktív tagok részére.
Ezért elnézést kérek azoktól, akiknek ezzel bosszúságot okoztam.

Tehát:

1.) A gmail.com-os e-mail címmel sajnos nem lehet regisztrálni.
Amíg nem találok valami más megoldást...

2.) Kérem, hogy a regisztráció után mindenki lépjen be legalább egyszer a fórumba.
Célszerű lenne írni egy hozzászólást a Új tagok bemutatkozása témába is.
TomRed

HozzászólásSzerző: lambert81 » 2013.08.04. 20:45

Javasolnám, hogy mindenki a profilján belül a "Tartózkodási hely" mezőt töltse ki legalább megye szinten, hogy aki szeretné, megtalálhassa a hozzá közel lévő társakat például egy közös eszmecsere, motorozás céljából.
lambert81

Regisztráció

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2014.01.07. 05:14

BRÉKÓÓÓ, BRÉKÓÓÓ,

index egyik fórumáról jelezte egy kolléga, hogy szeretne belépni közénk, de nem kap válasz e-mailt.

Mit tudunk az ügymenetről urak??
kiss_atti

HozzászólásSzerző: TomRed » 2014.01.07. 18:18

kiss_atti írta:index egyik fórumáról jelezte egy kolléga, hogy szeretne belépni közénk, de nem kap válasz e-mailt.

Mit tudunk az ügymenetről urak??

Kipróbáltam, nem találtam technikai problémát a regisztráció során.
(Létrehoztam a klónomat Tom_Red néven, amit persze törölni fogok.)

Nem lehet az, hogy gmail.com-os e-mail címet használt a regisztrációja során?
Lásd itt a 2013.04.20. 00:26-i hozzászólásomat.

Mivel nem látok inaktív felhasználót most sem, ezért meg kéne kérni a kollégát, hogy próbálja meg újra a regisztrációt.
TomRed

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2014.01.07. 20:34

OK, szólok neki, hátha valóban a gmail-es mail a bajság oka.

Köszi!!
kiss_atti

HozzászólásSzerző: Adamo » 2015.09.09. 11:17

Akkor ezért nem tudtam a gmail-es címemmel regisztrálni még jó hogy volt másik címem. :)
Mondjuk a kódmegfejtés sem volt egyszerű pedig nem vagyok hülye az informatikához. :D Párszor kidobott az oldal. De itt vagyok szerencsére. :)
Nt 650 V Deauville (2004)
Adamo

HozzászólásSzerző: TomRed » 2015.09.10. 18:50

Adamo írta:Akkor ezért nem tudtam a gmail-es címemmel regisztrálni még jó hogy volt másik címem. :)
Mondjuk a kódmegfejtés sem volt egyszerű pedig nem vagyok hülye az informatikához. :D Párszor kidobott az oldal. De itt vagyok szerencsére. :)

Bocsi, de annyit szívtam már a sok kicsi kínaival, meg a többi szpemmelővel, hogy kénytelen voltam körbebástyázni magunkat. :)

Remélem jól fogod érezni magad a körünkben, sok kellemes kilométert kívánok Neked az új motoroddal!
TomRed

HozzászólásSzerző: TomRed » 2018.02.17. 01:24

Elvégeztem a szokásos éves karbantartást a taglistánkon következő eljárás szerint.

Töröltem azokat a tagokat a hozzászólásaik megtartásával akik:

1.) Regisztráltak, de a visszaigazolás után be sem lépnek több, mint egy hónapig.

2.) Nincsen hozzászólása és már egy éve nem lépett be a fórumba. (Ők, akik korábban talán olvasgatták a fórumot, de már nem érdekli őket.)

3.) Van hozzászólása, de már két éve nem lépett be a fórumra. (Ők, akik már nem érdeklődnek a fórum iránt, mert például eladták a motorjukat.)

Ezzel a módszerrel most 118-ra csökkent a tagjaink száma 152-ről.

Persze bárki újra is regisztrálhat, ha olyanja van, hiszen a törlés nem kitiltást jelent. Az egy másik fogalom. Ezt a karbantartást csak azért végzem el évente egyszer, hogy reálisabb képet mutasson a taglétszám adatunk.
TomRed

HozzászólásSzerző: Cápika » 2018.02.17. 21:14

Köszönjük Tomi!
Remélem, hogy a többszöri felhívásaim is értő fülekre találtak, és lesz mozgás itt is :D
Nekem a motor jelenleg pihen, szerelgetek, ezért sok közölni valóm nincs.
Majd a tavaszi indítás utáni szervizről szeretnék beszámolni, megint foglalkozom egy kicsit a kuplunggal :lol:
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

Következő

Vissza: Csevegés