Fórumtagok buktái

Napi csevely és egyveleg.

Fórumtagok buktái

HozzászólásSzerző: John Grape » 2010.11.26. 21:10

Na itt nem a süteményre gondolok.
Az a javaslatom, amennyiben egyetértetek vele, hogy ebben a topikban gyűjtenénk össze a megtörtént eseteket tanulságul és valamennyiünk okulására. Nem csak konkrét buktákat, hanem a vészhelyzeteket is elemezhetnénk.
Itt-ott olvastam történeteket, de így összegyűjtve jobban át tudnánk tekinteni a témakört.
Szándékosan nem akartam az eddigieket idézni, de ha felhatalmaztok rá akkor szívesen megteszem.
Üdv mindenkinek
John Grape :P
Merni kell nagyot álmodni ....
John Grape

Re: Fórumtagok buktái

HozzászólásSzerző: RoB » 2010.11.27. 00:13

Na most konkrétan a borulásokra gondolsz?
Nekem volt már incidensem román kamionossal, a felénél jártam az előzésnek, amikor elkezdett szűkülni előttem az út. Ugyanis elkezdett előzni egy másik kamiont, miközben én mellette voltam :? Persze hiába nyomtam én a dudát, leszorított a búsba. Szerencsére sikerült korrigálnom és megúsztam, de nem sokon múlt. Nagy a holtterük és mi kicsik vagyunk, azóta megpróbálok több időt a látótérben tartózkodni, mielőtt elkerülök egy kamiont.
NT 650 V, 2008.08 óta évi 7000 km
RoB

HozzászólásSzerző: John Grape » 2010.11.27. 15:49

RoB írta:Na most konkrétan a borulásokra gondolsz?
Nekem volt már incidensem román kamionossal, a felénél jártam az előzésnek, amikor elkezdett szűkülni előttem az út. Ugyanis elkezdett előzni egy másik kamiont, miközben én mellette voltam :? Persze hiába nyomtam én a dudát, leszorított a búsba. Szerencsére sikerült korrigálnom és megúsztam, de nem sokon múlt. Nagy a holtterük és mi kicsik vagyunk, azóta megpróbálok több időt a látótérben tartózkodni, mielőtt elkerülök egy kamiont.

Igen, konkrétan a borulásokra és az olyan vészhelyzetekre gondolok mint amit te is leírtál.
Látod már ebből is tudunk tanulni "...azóta megpróbálok több időt a látótérben tartózkodni, mielőtt elkerülök egy kamiont".
Ez is egy nagyon hasznos szabály lehet mindannyiunknak, ha szabad a többiek nevében is szólnom.
Amikor motoros videókat nézek a látvány mellett elsődlegesen azt figyelem, hogy milyen hibákat követett el a pilóta, mi az amit nem szabad megcsinálni. Bármilyen fájdalmas is, de az esetenként tragikus kimenetelű buktákat bemutató videókat sem perverzitásból nézem, hanem az azt okozó műhibák kiszűrése miatt.
Köszönöm a hozzászólásodat és a történetet.
John Grape :D
John Grape

HozzászólásSzerző: RoB » 2010.11.27. 16:40

Jó témaidítványozás ez, de azért remélem nem írjuk teli ;)
NT 650 V, 2008.08 óta évi 7000 km
RoB

HozzászólásSzerző: fecsa » 2011.04.19. 18:43

Sziasztok!

Egy szép sárga Ikarusszal történt szerencsés kimenetelű találkozásomat szeretném elmesélni Nektek.
Még a '80-as években a 125-ös Kék Villámmal közlekedtem. Épp délutános műszakba igyekeztem a volt menyasszonyomtól, az időt persze kicsit szűkre szabva a hazaéréshez, mert hát nehéz volt az elszakadás... :lol: Lendületesen haladtam úti célom felé, amikor egy falu belterületén utolértem egy menetrend szerint közlekedő sárga csodát, amikor az "kissé" hirtelen lehúzódott jobbra az út szélére megállási szándékkal, ( persze nem megállóban), és a hajnali esőtől az út szélén keletkezett tócsából az utat beborította vízzel. Nem is lett volna semmi gond, ki is tudtam volna kerülni, viszont szemből jött néhány autó, így kénytelen voltam kontrázósra venni a figurát. Igen ám, de a vizes úton a moci szépen megcsúszott, és baromi hirtelen közeledett felém az Ikarus hatalmas segge. Nem volt más megoldás, -legalábbis akkor hirtelen ezt gondoltam a legjobbnak-, elfektettem a motort, és kerekekkel előre csattantam a busz hátuljának, ami az MZ "rettenetes" súlyától és lendületétől ;) kissé előbbre gurult. Ekkor én is és a motor is szinkronban egy fordulatot tettünk, én a hátamon a motor a lábtartón oly módon, hogy a végén mindketten ugyan abban az irányban álltunk meg, mint a csúszás elején. Közben még arra is volt időm, hogy a busz hátulja alatt átfordulva megszemléljem alulról a Rába 10 literes motorját. Aztán hirtelen felugorva kerékre állítottam a gépet és azt vizsgáltam hogy vajon mi baja lehet, de azon kívül, hogy a lábtartó és a kormány kissé meghajlott semmi különöset nem találtam, magamat is egyben éreztem, még a ruhámnak sem lett semmi baja. Ekkor rohant hátra a buszsofőr megijedt arccal, hogy mi a fenét csináltam, de látta, hogy nincs semmi baj így annyira nem hepciáskodott. Akkor lett kissé dühös, amikor a busz hátuljából lassan valami folyadék kezdett el csordogálni. Mint kiderült, az Ikarus lökhárítója alól kikandikáló kemény anyagú hűtővíz csövet sikerült eltörnöm az első villával, így a víz lassan lefolyt a motorjából. :lol: Ekkor megírtuk a betétlapot, én rúgtam kettőt a felhajlott lábtartón, hogy a váltásnál ne okozzon gondot, majd elvágtáztam melóba. A buszsofőr pedig morogva ült fel az ülésbe, várva a Volántól a mentést. ;)
fecsa

HozzászólásSzerző: John Grape » 2011.04.20. 09:15

Ahogy Fecsa előző történetét olvastam jutott eszembe az én ma már nagyon is archív esetem az első buktámról.
Még anno megboldogult fiatalt koromban 1965-ben az első motorommal egy szép piros Danúviával tartottam haza Dunakeszi irányából Újpest felé. Szépen szakadt az eső én meg magamban morogtam, hogy pont ez hiányzott.
Úgy félút tájékán Székesdűlőnél jártam ahol az út egy enyhe jobb kanyarral emelkedett fel a dombra.
Akkoriban ez az útszakasz még gyönyörű szép sárga keramit kockákkal volt kirakva. Aki ment már ilyenen motorral az tudja, hogy önmagában sem egy élmény, de esővel kombinálva a legrosszabb párosítás.
Ennek figyelembe vételével úgy 50 körüli tempót tartottam. Nem is volt semmi baj amíg eszembe nem jutott, hogy meg van e még a csomagtartóra kötött motyóm amiben minden földi vagyonom volt. Megállni nem akartam, így csak a bal kezemmel hátranyúlva tapogattam. Nem éreztem rajta a csomagot. Kivert víz, na ezt elhagytam. Közben értem be a jobb kanyarba. Meg kell állni. Megvártam míg túljutok a kanyaron és az enyhe emelkedős szakaszon óvatosan fékezni kezdtem.
Az eső mosta poros keramit kockákon nem lehetett elég óvatosan. A motor megrázta magát és szépen elfeküdt a bal oldalára. Ekkor elrúgtam magam tőle aminek a hatására ő az út jobb én a bal széle felé csúsztam a hátamon.
Miközben hallgattam a bukó kopogását a keramiton láttam, hogy a dombról jön lefelé egy távolsági busz.
Na ez kivasal, volt az első gondolatom. Szerencsére a sofőr látta az esetet és lassan fékezgetve megállt tőlem úgy tíz méterre. Fejem a bal oldali kerékvető kőnek támasztva felsóhajtottam. Tapogatás, kezem-lábam meg van és működik.
Felálltam és átmentem a motorhoz ami már az útszéli füvön landolt és még járt. A busz továbbment.
A moci is szépen megúszta az eseményt, csak a bal lábtartó állt be függőlegesbe. A motyóm is rajta volt a csomagtartó mellé lecsúszva. Megkönnyebbülten állítottam fel és lassan hazapöfögtem vele. Sokat tanultam az esetből.
Később még ezzel a motorral megjártam a Tátrát is. Zakopaneba menet utassal, kaptam egy hátsó durrdefektet.
A motor elkezdte járni a kacsatáncot ...! De ez már egy másik történet. Azóta is szeretettel gondolok öreg paripámra.
Itt egy fotó a típusról ha valaki nem ismerné.
Üdv mindenkinek :D
Csatolmányok
Danúvia.jpg
John Grape

HozzászólásSzerző: Marc » 2011.04.20. 22:31

Ahogy elnézem, többnyire -szerencsére - régi történetek vannak itt. Ezekhez csatlakozom én is egy sztorival.
A 80-as években vettem egy Jawa California 350-es motort. Csilivili gép volt, metállbordó festéssel, krómozott sárhányókkal
és bukócsővel. Eleinte többet toltam mint mentem vele, mert az akksija volt a gyenge pontja. Vagy nem érintkezett rendesen,
vagy lemerült. Egyszer egy parkolóház harmadik emeletén hagytam, és munka végeztével mentem volna hazafele.
De hiába rugdostam, csak nem indult be. Na majd a lejtőkön, gondoltam én.....Vettem is a lendületet minden egyes lejárón,
de nem akarta az igazságot, csak dadogott. Később a kollégáim mesélték, hogy hallották vagy ötször, hogy bububu....bububu....
ahogy egyre lejjebb ereszkedtem a rámpákon. Az utolsón végre megemberelte magát, de vesztemre. Egyszer csak hirtelen beröffent,
és mivel előtte már jól telenyomta a kipufogót benzinnel, méteres lángnyelv és óriási durranás kiséretében, hatalmas lendülettel
nekivitt a lehajtót szegélyező korlátnak. Az meg mivel félköríves volt, kidobott az udvar közepére. Mintha egy vizipark óriáscsúszdájából
érkeztem volna. Nem is tudtam felállni, mert a bukócső ráhajlott a lábamra. De szerencsére a kollégák épp ott beszélgettek, mikor olyan
elegánsan megérkeztem.Felállítottak motorostul, (mondtam nekik, le ne állítsátok!) visszahajlították a lábamra szorult bukócsövet, aztán
mehettem haza. Mondanom se kell, hogy mire felépültem a bokatörésből, az akksi újra lemerült....
Marc

HozzászólásSzerző: venge » 2011.10.21. 13:46

Sziasztok!
Régen jártam erre...
Estére átolvasgatom a fórumot, most csak egy linket másolnék be: http://promenad.hu/modules.php?name=New ... sid=101841
venge

HozzászólásSzerző: Fuly » 2011.10.23. 07:50

venge írta:Sziasztok!
Régen jártam erre...
Estére átolvasgatom a fórumot, most csak egy linket másolnék be: http://promenad.hu/modules.php?name=New ... sid=101841

OOooopsz...
Tied volt?
Mi van a motorossal?
NT700 2010.07 óta, évi 12-15ekm
Fuly

HozzászólásSzerző: venge » 2011.10.23. 08:49

Fuly írta:
venge írta:Sziasztok!
Régen jártam erre...

OOooopsz...
Tied volt?
Mi van a motorossal?

Szia!
Sajnos az enyém volt, én ültem rajta a párommal. Mi haladtunk a védett útvonalon a megengedett sebességgel, amikor egy mellékutcából kihajtott elénk egy autó, majd megállt a felezővonal előtt egy 50cm-rel. Nem tudtam, hogy tovább jön, vagy nem, szemből jött egy személyautó. A páromnak letört a könyökéből egy kis darab, nekem eltört a csuklóm és az ágyékommal beütöttem a tankot, úgy, hogy az behorpadt. Hát ennyi...
venge

Következő

Vissza: Csevegés