Biztosítás

Napi csevely és egyveleg.

Re: Biztosítás

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2013.07.22. 14:46

"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: RoB » 2013.09.10. 13:34

Sziasztok!

A hónap végén kinézek az Osztrák Alpokba pár napra.
Van valakinek motoros biztosítás kötésben tapasztalata?
Hol érdemes ilyet kötni és mire figyeljek?

Köszönöm előre is a segítségeket!

Üdv!

Robi
NT 650 V, 2008.08 óta évi 7000 km
RoB

HozzászólásSzerző: Zoli » 2013.09.10. 14:43

RoB írta:Sziasztok!

Üdv!

Robi

Szia!
biztositas.hu - beírod az adataidat és kidobja a teljes palettát, ár és szolgáltatás szerint.
(Azért irigyellek a késői Alpok túrádért! :) )

Üdv:
Zoli
SZÉLES UTAT, KÉK EGET!
NT700V 2006
Zoli

HozzászólásSzerző: SZA » 2013.09.10. 16:28

Üdv!

Robi

Mit értesz "motoros biztosítás" alatt?
SZA

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2013.09.10. 16:41

Üdv!

Robi

A motorozást a legtöbb biztosítási szerződés nem tartja kizáró, vagy "súlyosbító" tényezőnek, nem úgy, mint pl. a síelést, búvárkodást, stb. Én jó pár biztosítást átnéztem a lehetőségekhez mérten anno, mikor kötöttem ilyesmit motorozáshoz, és a szerződéskötésnél is rákérdeztem a dologra. Nem volt téma, hogy motorral utazunk, és valamit kizárt volna. A csomagoknál van különbség, mert ott van olyan kötvény, ami megemlíti, hogy a motoron lévő dobozokat nem fogadja el zárt csomagtartónak.
Mindenképpen olvass bele a feltételekbe és keresd a motorozásra vonatkozó kitételeket, feltételeket, és kérdezz rá a szerződéskötésnél is. Ha nem tartalmaz külön kitételt, akkor nagy gond már szerintem nem lehet.
Egyébként a http://www.netrisk.hu-n van biztosítás motoros utazásra is, de gondolom más alkusz is foglalkozik ilyesmivel (sőt, talán még a www.motorozz.hu-n is láttam motoros biztosítás-reklámot)
és végül: ne legyen rá szükséged!!!
Gerzson

HozzászólásSzerző: RoB » 2013.09.10. 16:56

Köszönöm a segítséget! :)

Pár biztosítónál olvastam, hogy egy esetleges borulás következtében még a ruházat sérülését is kifizetik.
Elsősorban magamra és a motorra kötnék valami ésszerű biztosítást. Pl.: kórházi díjak vagy ha trélerre van szükség hazáig, ilyesmi..

Évek óta a Netrisk-en kötöm a kötelezőt, de ott el is felejtettem megnézni. Köszi még egyszer! :)

Üdv!

Robi
NT 650 V, 2008.08 óta évi 7000 km
RoB

HozzászólásSzerző: misu » 2013.09.10. 17:49

RoB írta:Köszönöm a segítséget! :)

Pár biztosítónál olvastam, hogy egy esetleges borulás következtében még a ruházat sérülését is kifizetik.
Elsősorban magamra és a motorra kötnék valami ésszerű biztosítást. Pl.: kórházi díjak vagy ha trélerre van szükség hazáig, ilyesmi..

Évek óta a Netrisk-en kötöm a kötelezőt, de ott el is felejtettem megnézni. Köszi még egyszer! :)

Üdv!

Robi

en veszpremben az ab soknal kotottem
korlátlan korházi apolás
korlátlan hazaszállítási osszeg
borulás esetén ruházat és a vas sérulése
ja vas hazaszállítás
asszsztant

ezek csak a főbb paraméterek

nézz körül
9 napra kb 14 ropi
szerintem ennyit megér
üdv Misu !
NT 700 2008 óta évi 8000 km
jelenleg ETZ 250
gép kimélés miatt :-)
misu

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2013.09.10. 18:48

misu írta:...
nézz körül
9 napra kb 14 ropi
szerintem ennyit megér

A motorozás veszélyes üzem, így nagyon valószínű, hogy érdemes áldozni rá. Mi soha nem indulunk neki biztosítás nélkül több napos útra, kiváltképp motoron - otthon két kölök vár minket, és mi egy motoron ülünk. A többit nem mondom, de emlékezzünk a lengyelországi esetre... Az árváknak minden fillér számít.
Na és Murphy törvénye szerint ha van biztosítás, akkor valószínűleg kidobtad a pénzt, mert nem lesz rá szükség. Így legyen!

Adalékként; jó multkorában volt egy biztosítási reklám, nekem nagyon tetszett: egy figura ment az utcán, feje felett "én" felirat, mindenki más feje felett "másik ember" felirat. Egy sor "mindenki más" nevet viselőt ért valami baleset (elesett, ráborult a lekvár a boltban, stb. Majd vált a kép, az utcajelenetet egy pultos szemszögéből látjuk, emberünk feje felett "másik ember" felirat. Emberünk befordul az utcasarkon - már nem látjuk - és csörömpölés.
Nagyon beszédes reklám volt...
Gerzson

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2014.08.31. 12:44

Nemrég vásárolt motoromra megkötöttem a kötelezőt a K&H biztosítónál . Pár hét múlva jön egy levél , hogy a kedvezmények között felsorolt ( túramotor ) megnevezést nem fogadják el , és nem adják meg a kedvezményt , mivel szerintük a Devil , nem túramotor !!!!
Kérdem én ! Ha ez nem túramotor , akkor mi az ? :oops: Hogyan lehet az , hogy egy biztosító felülbírálja a gyártó által megadott besorolást ?
És most nem azon a pár száz forinton vagyok megakadva , hanem a nyílvánvaló igazságtalanságon ! :(
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2014.08.31. 14:46

Horváth István írta:Nemrég vásárolt motoromra megkötöttem a kötelezőt a K&H biztosítónál . Pár hét múlva jön egy levél , hogy a kedvezmények között felsorolt ( túramotor ) megnevezést nem fogadják el , és nem adják meg a kedvezményt , mivel szerintük a Devil , nem túramotor !!!!
Kérdem én ! Ha ez nem túramotor , akkor mi az ? :oops: Hogyan lehet az , hogy egy biztosító felülbírálja a gyártó által megadott besorolást ?
És most nem azon a pár száz forinton vagyok megakadva , hanem a nyílvánvaló igazságtalanságon ! :(

Én felvenném a kapcsolatot a biztosítóval, hogy miért nem tartja túramotornak - mellékelve mondjuk egy fotót, a műszaki adatokat, tömeg/lóerő arányt, felszereltséget (pl. fejidom, beépített túradoboz, stb.)stb.
Gerzson

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegés