Vezetés technika

Napi csevely és egyveleg.

Re: Vezetés technika

HozzászólásSzerző: Abbe » 2016.05.09. 10:31

BZs78 írta:Helló!
Karácsonyra kaptam egy Safety Hungary kupont, beváltottam az 1-es szintű képzésre. Az A kat. jogsimat tavaly júliusban vettem kézhez, aznap du a motoromat is. Azóta kb. 4000km-t tekertem bele.
A tréning, azon kívül, hogy megmutatja, mit nem tudsz, olyan alapdolgokra tanít meg, amit a kezdőknek a rutinnal együtt kellene megtanulni (ha igaz, Japánban ez a rutin!). Alapvetően a tudatos motorkezelésre tanítanak, otthoni gyakorlás nélkül, ezekből a mozdulatokból sosem lesz rutin. Én élveztem a tanulómotort, de a Dea. sokkal finomabb műszer, pl gázadásra sokkal finomabban reagál. A kombinált fékrendszer egy kicsit becsapós, de tanulható. Egyenes szlalomot még nem próbáltam vele, de a tobbi gyakorlat megvolt. Az akadály elkerülés a Dea-val sem megy jobban, azt tartom a legnehezebb gyakorlatnak.
A tanfolyamot csak ajánlani tudom! Aki rászánja magát, Honda kereskedőknél jó árengedményt kaphat, bár teljes áron is olcsóbb, mint a sarkon, rutintalanul eldobott motor javítása.
Udv.
BZs

Menj el a fedett pályás képzésre is! Nagy fun, sokkal pörgősebb, mint az alap! :)
Abbe

HozzászólásSzerző: BZs78 » 2016.05.10. 19:38

Abbe írta:Menj el a fedett pályás képzésre is! Nagy fun, sokkal pörgősebb, mint az alap! :)

Ok, kösz a tippet!
BZs
Deauville NT700V ABS (szürke színű), 2006.06., Mo-on vásárolva, jelenleg 3. tulajdonosnál 2015. júl.24-től, 31e km-el
BZs78

HozzászólásSzerző: Abbe » 2016.05.11. 21:29

BZs78 írta:
Abbe írta:Menj el a fedett pályás képzésre is! Nagy fun, sokkal pörgősebb, mint az alap! :)

Ok, kösz a tippet!
BZs

Nem tudom, milyen motort kértél az 1-es szinten... én túraendúróval mentem, CBF500, az hasonlít leginkább a DV-re. Fedett pályára is jó volt.
Abbe

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.03.23. 13:00

Üdv Hölgyek és Urak!
Megosztanék egy oldalt Nektek!
Motoros vezetéstechnikai tréning Győrben. A tréner Szőrős, aki komolyabban foglalkozik a témával, tavaly még a Route82 színeiben ingyen,idén már jelképes összegért, 8000 Ft-ért tart oktatást.
http://vezetestechnikagyor.hu/index.php
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.03.23. 17:06

Ad motort is hozzá , amit össze lehet tőrni ? De menjetek bátran ! Van két arany színű , megy fehér dobozfedelem eladó ! :P
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.03.23. 20:11

Pistám!
Te úgy gondolod, hogy a vezetéstechnikai gyakorlatok egyenesen a motor összetöréséről szólnak!? :-D
Cápika

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.03.23. 20:14

De motort nem adnak, ez nem az az árkategória. 45000 Ft- os Honda Safety oktatás, ott ennyiér adják a motort is, de ez 8000 Ft.;-)
Cápika

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.03.23. 20:19

Halottam pár embertől , hogy ott törte össze ! ;) Ha valaki keresi a lehetőségei határát , van hogy meg is találja ! :cry:
Én szívem szerint , inkább mennék a Lacibácsival szombaton egyet Ausztriába kerülni , de az még nekem kicsit hosszú ebben az évszakban... :oops:
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Cápika » 2017.03.24. 14:39

Horváth István írta:Halottam pár embertől , hogy ott törte össze ! ;) Ha valaki keresi a lehetőségei határát , van hogy meg is találja ! :cry:
Én szívem szerint , inkább mennék a Lacibácsival szombaton egyet Ausztriába kerülni , de az még nekem kicsit hosszú ebben az évszakban... :oops:

Pistám valóban volt aki, többek között én is, de nem összetörtem, hanem eldöltem a motorral. Minimális sérülés a motoron ami a kényes lelkemet nem bántja. Viszont ugyanilyen borulás produkálhatok, vagy akár te is az utcán. Ott már sokkal veszélyesebb , mint egy elzárt, bólyás pályán. És a kényes lelkemet sokkal jobban bántja, bántaná, hogyha ilyen történne az utcán , mert akkor ez a motorkezelés tudásának hiánya. Ezt hivatott pótolni a vezetéstechnikai oktatás, hogy elég gyakorlatot szerezzek ennek terén, hogy ne csak a motor vigyen el A- ból B-be, hanem azt a motort ÉN irányítsam! Valamint a tudásom határait igenis kell feszegetni, pont azért, hogy fejlődnek. Az pedig rám fér, mert nem titkoltam soha, hogy a motorozást későn kezdtem. Nekem nem volt semmilyen motoros múltam, ezt próbálom behozni, és ha azon az áron, hogy oktatáson eldölök, akkor azon az áron. De mindenképp tanulva belőle, mert a motort jól kezelni egy élet is kevés ( nekem, mert a 6 hónap / 7000 km,ez nem ad elég rutint)
Cápika

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2017.03.24. 17:44

Én ma is "tréningeztem" egyet ! Tát - Bojnice , oda vissza ! :) És nem ám ilyen kezelhető motorral mint a Devill ! ;) Hanem egy igazi kőbaltával . Aki avval megtanúl , az mindennel..... :cry:
Most épp egy K16-os...
Horváth István

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegés