Szerelőt keresek !!

Fizetős vagy otthoni

Re: Szerelőt keresek !!

HozzászólásSzerző: urob » 2016.08.02. 14:00

Előre is elnézést kérek, de az egyik szakmám motorszerelő. Csak segítő szándékkal írok! Ha az a motorkereskedésben dolgozó valaki hangra megállapítja a szelephézagot, akkor ő NEM szerelő és én meg innen beállítom neked most! :shock: Ha nagy a szelephézag hallod, zörög, főleg több idő elteltével, mivel szétveri a szeleptányért és/vagy a szelepfészket. Ha viszont kicsi NEM hallhatja! Ebben az esetben nem tud zárni a szelep, nem tudja az égéshőt elvezetni a hengerfej általi érintkezés megszűnik, elég a szeleptányér is és a szelepszár is. Jobb esetben észrevehető, ha valaki nagyon tapasztalt és ő használja a motor nap mint nap, de nem hinném, mert marha gyorsan fog tönkremenni, rossz esetben kilágyul, elhajlik vagy törik!!! Szelepfedél tömítés szerintem nem 2*10000 Ft. És ha nem is látta honnan veszi, hogy ki kéne cserélni? Az nem úgy működik mint a hengertalp, hengerfej, dekni tömítések, csak akkor kell cserélni ha fizikai sérülés, elöregedés van. István, a szelepfedél tömítés nincs pluszban semmivel sem tömítve, szilóval meg főleg ne! A csavar úgy van kialakítva (egyben távtartó is), hogyha megfelelő nyomatékkal lehúzod, pont annyira préselődik össze amennyire kell. (ha jobban izomból, akkor nyúlik, majd szakad a csavar) A szelephézag állításra Honda márkaszervízben 2,5 - 3 óra van megadva. Ez teljesíthető is. Nem hazudok, ennyi idő alatt simán mindig megcsináltam. A Lacipapa által leírt összeg kb. reális. A szervíz amiről ír szerintem a Dream, ők tényleg jók. A kerék tengely ha olajos az valamire utal, az nem ok.
2004-2006: NT650V, 2006-2018: NT700V, 2018 szeptember GL1800 GW
urob

HozzászólásSzerző: Edermester01 » 2016.08.02. 19:39

Köszönöm urob a segítséget. Amikor mondta a szerelő ezt a meghallgatom a szelepeket dolgot, már akkor megingott benne a bizalmam, köszönöm urob a megerősítést.

Kértem ajánlatot Tapolcáról, szerintem korrekt árat kaptam, plusz felhívta még a figyelmemet a teleszkóp olaj cserére és karburátor szinkronizálásra. Kipróbálom, oszt majd meglátom, jól döntöttem-e.
2003-as NT650V. A Kékség.
Edermester01

HozzászólásSzerző: Pepperpista » 2016.08.02. 20:04

Üdv!
A szelephézag elállítódásra,illetve nem helyes hézagméretre jellemző az a jel, hogy néha visszadurran a karbiba a motor?
köszi!
Honda Deauville NT650V, 2004 Silver
Pepperpista

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2016.08.02. 20:37

Ahhoz , hogy hallható legyen a rossz szelephézag , már erösen el kell legyen állítodva . Csak a hézagmérös ellenörtés a biztos , de az meg erősen macera :( Ennél a motornál....
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: urob » 2016.08.03. 10:26

Pepperpista írta:Üdv!
A szelephézag elállítódásra,illetve nem helyes hézagméretre jellemző az a jel, hogy néha visszadurran a karbiba a motor?
köszi!

Lehetséges az is, de akkor már nagyon kicsi a kipufogó szelephézag vagy nincs is, vagy a szelep nem zár valamiért rendesen. De akkor már érezni kéne, hogy nincs annyi ereje a motornak, kis fordulaton dadog. Lehet gyújtás, üzemanyagellátás gond is.
2004-2006: NT650V, 2006-2018: NT700V, 2018 szeptember GL1800 GW
urob

HozzászólásSzerző: Edermester01 » 2016.08.22. 09:23

Megvolt a tapolcai szerviz. Szimpatikus ember a Robi, és úgy tűnt nekem, mint laikusnak, hogy tényleg képben van a motorok terén, mondjuk 20 év el is várható. :)

Ami érdekes volt a motorommal kapcsolatban, hogy ki tudja milyen régen cseréltek benne teleszkóp olajat, mert már elég érdekes állaga volt, valamint a hűtővíz is kb. 5 éves lehetett Robi szerint. A szelepeken is kellett állítani rendesen, valamint néhány apróságra is gondoltak, amire én nem (gázmarkolat, fékkarbeállítás, kormánysúlyt meghúzták, a hátsó rugón állítottak), az ilyesfajta gondoskodást én nagyon értékelem.

Amikor elindította a motort, mintha a hangja is szebb lett volna, sokkal simábbnak tűnt a motor járása.

Úgy tűnik megvan a szerelőm.
2003-as NT650V. A Kékség.
Edermester01

HozzászólásSzerző: Cápika » 2016.08.22. 11:35

Edermester01 írta:Megvolt a tapolcai szerviz. Szimpatikus ember a Robi, és úgy tűnt nekem, mint laikusnak, hogy tényleg képben van a motorok terén, mondjuk 20 év el is várható. :)

Ami érdekes volt a motorommal kapcsolatban, hogy ki tudja milyen régen cseréltek benne teleszkóp olajat, mert már elég érdekes állaga volt, valamint a hűtővíz is kb. 5 éves lehetett Robi szerint. A szelepeken is kellett állítani rendesen, valamint néhány apróságra is gondoltak, amire én nem (gázmarkolat, fékkarbeállítás, kormánysúlyt meghúzták, a hátsó rugón állítottak), az ilyesfajta gondoskodást én nagyon értékelem.

Amikor elindította a motort, mintha a hangja is szebb lett volna, sokkal simábbnak tűnt a motor járása.

Örülök ,hogy sikeres voltál!
Nekem is az a véleményem,hogy egy jó szerelő kell a motornak, aki utána állandó legyen. Ne kelljen ,csak a kötelező miatt szervizelned :D
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: Dudlymiki » 2016.08.22. 14:39

Edermester01 írta:Megvolt a tapolcai szerviz. Szimpatikus ember a Robi, és úgy tűnt nekem, mint laikusnak, hogy tényleg képben van a motorok terén, mondjuk 20 év el is várható. :)

Jómagam is hozzáhordom, van egy nagyon jó szervizes ismerősöm a vp.-i Toyota-nál, Ő ajánlotta az ismeretségi köréből. Megvagyok elégedve én is a Robiékkal, a fentebb taglalt hűtőrendszer mizériát betudom anyaghibának. Annyival még kiegészíteném a hozzászólást, hogy elég normális áron dolgoznak!
NT 700 V Dudly 2010 (a forgalmija szerint piros :D)
Dudlymiki

Előző

Vissza: Szervíz tapasztalatok