Angol fényszóró

A motor működéséhez alapvetően szükséges alkatrészek

Angol fényszóró

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.12.07. 11:54

Ez a fajta, sima üveges fényszóró:

http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-NT650V- ... 2043673367

simán belemegy a 2001-es motorba is, aminek eredetileg bordás üveges fényszórója van?

Mivel ez angol példány, ennek más a fényvetése, mint az európainak. Akinek már ilyen sima üveges van, bele tudna nézni, hogy a tükrös rész aszimmetrikus, az adja a jobbra vagy balra vetítést, vagy pedig ez is ugyanolyan, mint a régebbi bordás, ahol az izzót billentik kissé oldalt a függőlegeshez képest? A bordásnál csak kicsit ki kellett reszelni, hogy a másik oldalra át tudjam az izzót billenteni, és ennyi volt. Minden műszaki vizsgán átment azóta, osztrákon és magyaron is.

Köszi előre is!

AndyA
AndyA

Re: Angol fényszóró

HozzászólásSzerző: Csongi » 2019.05.13. 06:16

Nagyon regi a hozzaszolas.
Annyit azert hozza tennek, hogy hianyzik belole az E jeloles.
Nem az izzo iranya miatt van jobbra vagy balra vetitiett feny kep. A foncsor es az uveg kialakitasa idezi elo. Lehet korrigalhato az izzo mozditasaval, de nem lesz tokeletes szerintem.
Muszakin azert ment at, mert nem ellenoriztek a lampaba jelolest.
Csongi

HozzászólásSzerző: AndyA » 2019.06.05. 07:27

Csongi írta:Nagyon regi a hozzaszolas.
Nem az izzo iranya miatt van jobbra vagy balra vetitiett feny kep. A foncsor es az uveg kialakitasa idezi elo. Lehet korrigalhato az izzo mozditasaval, de nem lesz tokeletes szerintem.

Konkrétan az osztrákoknál ment át a vizsgán, ahol sokkal szőrösebb szívűek, mint otthon, és még ott is jó volt nekik. Megnézték, hogy hová vetít, jó volt a vetített kép, ennyi.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Csongi » 2019.06.07. 19:51

AndyA írta:

Konkrétan az osztrákoknál ment át a vizsgán, ahol sokkal szőrösebb szívűek, mint otthon, és még ott is jó volt nekik. Megnézték, hogy hová vetít, jó volt a vetített kép, ennyi.

AndyA

Szigorubbak, de ebben rugalmasabbak ezek szerint. Kozlekedes felugyeletnel tuti szoroznenek. A tobbi allomason lehet meg sem neznek. Szerintem is fontosabb a mukodese es a vetitett fenye, mint a jelolese.
Ha ennel a lampanal az izzo forgatasaval lehet kepet valtani, akkor az jo hir. Szerencsere anyiert talatam Eu-st itthon, mint ebayen az angolt.
Csongi

HozzászólásSzerző: AndyA » 2019.06.18. 12:50

Csongi írta:
AndyA írta:

AndyA

Szigorubbak, de ebben rugalmasabbak ezek szerint. Kozlekedes felugyeletnel tuti szoroznenek. A tobbi allomason lehet meg sem neznek. Szerintem is fontosabb a mukodese es a vetitett fenye, mint a jelolese.
Ha ennel a lampanal az izzo forgatasaval lehet kepet valtani, akkor az jo hir. Szerencsere anyiert talatam Eu-st itthon, mint ebayen az angolt.

Azóta megjárta a Mozaik utcát is. 2015-ebn hazahoztam és most magyar rendszáma van. Egyszer már újráznia is kellett azóta. :)

AndyA
AndyA

Vissza: Alkatrészek