DmD 2018

Megtett túrák élmény beszámolói, linkek közzététele a felvételekhez, hasznos tapasztalatok közzététele

DmD 2018

HozzászólásSzerző: AndyA » 2018.06.20. 12:27

Senki nem ír egy szót sem róla? Pedig voltunk ott elegen magyarok...

Csütörtök estére értünk oda, kicsit későn, a vacsoráról le is maradtunk. Nem a szállodában laktunk, mert elvileg a család is jött volna, azután ketten mentünk összesen.

Pénteken soká aludtunk, így a túrákról lemaradtunk, de azért elmentünk kirándulni egy kört a közelben. Szombaton túra, persze pont ugyanarra indult, amerre előző nap voltunk... Ilyen az ember szerencséje. :)

https://www.google.com/maps/dir/6464+Ta ... 630788!3e0

Jó nagy kör volt, 9:20-tól 18:05-re értünk vissza a szállásra, persze pihenőkkel, ebéddel, kávézgatással a Zugspitze tövében stb. Leülni alig volt idő, mert fél 7-kor közös fényképeszkedés a szállodánál, és még oda is kellett érni.

AndyA
AndyA

Re: DmD 2018

HozzászólásSzerző: paszner laci » 2018.06.22. 20:07

Nagyon jó éreztük magunkat a DmD találkozón. Minden nap más túra útvonalon vettünk részt.
Bármerre indultunk hatalmas hegyek és ezer kanyar, de ezeket mind végig jártuk.
Az eső ruhát nem kellett elővenni egyszer sem.
Az én húsz éves motorom nagyon jól bírta ezt a sok km-t, több mint 2000km-t gurultam vele azon a héten.
paszner laci

HozzászólásSzerző: TomRed » 2018.06.24. 23:27

Nekem ez már a kilencedik európai Deauville találkozóm volt. Kifelé menet egy nap késést szedtem össze, mivel több, mint egy napig erősen esett az eső Ausztriában, ami nem kellemes sátorverésre és utazásra. Ezért nem volt kedvem szerda estére odaérni, a hivatalos kezdésre, inkább maradtam fél úton még egy éjszakát fedél alatt. Így én is csütörtök este érkeztem meg a találkozóra.
A kemping nagyon jól felszerelt volt és kedvező, akciós árat kaptunk rá. (9 EUR/nap) Első éjszaka még jó hideg volt, mivel 820 méter magasan voltunk ott.

A másnapi túránk G jelzésű volt, amelyiken egy kisebb magyar csapat vett részt. (Pászner László, Jelinek János a lányával, József (Jozef), aki évtizedek óta Németországban él és a sor végén én.) Tényleg laza, kényelmes túra volt, ahogy leírták, kellemes utakon, szép tájakon, elég sok megállással.
Este a szokásos hivatalos vacsorán (Deauville Night) vettünk részt, ahol bejelentették a következő évi helyszínt: Paignton, Devon megyében, Dél-Angliában

A szombati túrán, az F jelzésűn már komolyabb szerpentinek is voltak, a tempó is jobb volt, mivel csak fele annyian vettünk részt rajta. Néhány szép helyen még megálltam volna fényképezni, ha egyedül lettem volna. Így elég hamar vissza is értünk a túráról, nekünk nem volt gond átgurulni a kempingből a fényképezésre. Utána sajnos elmaradt a jó hangulatú kemping party, amit mindig az utolsó este szoktunk tartani. Ez arról szól, hogy bevásárolunk közösen mindenféle ételt, italt és rendezünk egy pikniket magunknak. Ehelyett a többiek kitalálták, hogy megnézik a kemping kisvárosának (Imst) aznap esti ünnepségét. Én inkább nem gyalogoltam fel kb. 3 kilométert, hanem felgurultam a motorral. Szerencsémre, mert kívülről nézve sem tűnt valami nagy eseménynek (4 EUR lett volna a belépő). A többiek is viszonylag hamar visszasétáltak a kempingbe.

Másnap, vasárnap korán szedelődzködtünk és sátorbontás, csomagolás, elköszönés után indultunk hazafelé. Egy kolléga maradt ott még pár napig, aki kitalálta, hogy egyedül végigjárja a túra útvonalakat a következő pár napon. (Elég jó ötletnek tartom ezt a megoldást.)

Hazafelé sem siettem, így végül kedden este jutottam haza. Autópályán nem mentem sehol sem, mivel ráértem. A motor fogyasztása még a második napi hajtósabb túrán is 5 liter alatt volt. Amúgy pedig még a 4,5 litert sem haladta túl a sima utazgatós 90-100-as tempónál. A fékek pedig kiválóan működnek az Alpok szerpentinjein is.

Itt láthatóak a fotóim: DmD2018 Tarrenz
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

HozzászólásSzerző: Edermester01 » 2018.06.26. 15:40

Mi történt a horvát Deauville hátsó lámpájával?
2003-as NT650V. A Kékség.
Edermester01

HozzászólásSzerző: TomRed » 2018.06.26. 21:37

Edermester01 írta:Mi történt a horvát Deauville hátsó lámpájával?

Ráfutásos baleset volt. A piros lámpánál meg kellett állniuk és a mögötte jövő nem figyelt eléggé, beleütközött.
TomRed

HozzászólásSzerző: TomRed » 2018.09.30. 19:34

TomRed írta:
Hazafelé sem siettem, így végül kedden este jutottam haza. Autópályán nem mentem sehol sem, mivel ráértem. A motor fogyasztása még a második napi hajtósabb túrán is 5 liter alatt volt. Amúgy pedig még a 4,5 litert sem haladta túl a sima utazgatós 90-100-as tempónál. A fékek pedig kiválóan működnek az Alpok szerpentinjein is.

Utóbb kiderült, hogy nem volt túl jó ötlet elkerülnöm az autópályákat. Ugyanis augusztusban be volt dobva a postaládámba egy 30 EUR-os büntetés, mivel valahol Innsbruckban 50 km helyett észvesztő 59 km-es sebességgel száguldoztam. Gondolom annyival mehettem, mint körülöttem mások is.

Sajnos úgy néz ki, hogy a magyar hatóságok örömmel együttműködnek a külföldiekkel, mivel korrekt magyar fordítást is mellékeltek, hogy hova utalhatom a pénzt és mi okból kell támogatnom immáron már az osztrák költségvetést is. :)
TomRed

HozzászólásSzerző: urob » 2018.09.30. 19:48

Mert mindig száguldozol!!! :lol:
2004-2006: NT650V, 2006-2018: NT700V, 2018 szeptember GL1800 GW
urob

HozzászólásSzerző: paszner laci » 2018.09.30. 20:53

Végig néztem a DmD Tarrenz fotókat és videókat, igen jól sikerültek. ;)
paszner laci

HozzászólásSzerző: AndyA » 2018.11.07. 16:08

TomRed írta:
TomRed írta:

Utóbb kiderült, hogy nem volt túl jó ötlet elkerülnöm az autópályákat. Ugyanis augusztusban be volt dobva a postaládámba egy 30 EUR-os büntetés, mivel valahol Innsbruckban 50 km helyett észvesztő 59 km-es sebességgel száguldoztam. Gondolom annyival mehettem, mint körülöttem mások is.

Sajnos úgy néz ki, hogy a magyar hatóságok örömmel együttműködnek a külföldiekkel, mivel korrekt magyar fordítást is mellékeltek, hogy hova utalhatom a pénzt és mi okból kell támogatnom immáron már az osztrák költségvetést is. :)

Ha még aktuális, Euro számláról el tudom utalni váltási árfolyamveszteség, akármi nélkül.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: TomRed » 2018.11.09. 18:45

AndyA írta:
Ha még aktuális, Euro számláról el tudom utalni váltási árfolyamveszteség, akármi nélkül.

AndyA

Köszi szépen, már elintéztem egy Ausztriában élő ismerősöm segítségével.

Amúgy elég szemetek voltak, mert a saját dátumuktól adtak 30 napot a befizetés esedékességére. Mire pedig a magyarított csomagot bedobták nem ajánlott küldeményként a postaládámba, már kb. le is járt a határidő.
TomRed

Vissza: Túra beszámolók