Műszaki vizsgáztatás

Műszaki vizsgáztatás

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.02.18. 10:32

Nos, márciusban betölti a negyedik évét a Deauville, így vizsgára szorul.
Hova érdemes vinni? Az NKH-nál mintegy a fele, mintha egy másik, kijelölt vizsgaállomásra viszem - ha jól értelmezem.
Tapasztalatok a témában? Szívesen veszem a tanácsokat, még nem vittem gépjárművet műszakira.
SZA

Re: Műszaki vizsgáztatás

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2010.02.18. 19:51

SZA írta:Nos, márciusban betölti a negyedik évét a Deauville, így vizsgára szorul.
Hova érdemes vinni? Az NKH-nál mintegy a fele, mintha egy másik, kijelölt vizsgaállomásra viszem - ha jól értelmezem.
Tapasztalatok a témában? Szívesen veszem a tanácsokat, még nem vittem gépjárművet műszakira.

TomRed és én is a XVIII. ker.-i NKH-nál műszakiztattuk a vasakat, eltérő időben. Mindkettőnknek gond nélkül átment - bár én lekaptam a kiegészítő fényszóróimat. Előre kért időpont alapján kb. 1,5 óra alatt túl voltam az egészen. Ha nincs gond a géppel - és miért lenne - akkor sima liba... Lényegében a külsőt és a fékhatást nézték, + készítettek két fotót a gépről.
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.02.19. 08:56

Csongrád megyéből valószínű a szegedi jöhet számításba... Amin előre aggódok az a gumi profil mélység - 1,6 fölött van talán, de nem sokkal, még meg kell mérnem. A vasat most vettem a műszaki meg rögtön itt van, még nem terveztem ilyen hamar gumicserét, rendesen még csak ki se próbáltam...
Az NKH-nál (4 360,-) kapásból elkaszálnak, ha valami nem stimmel, az autoklubnál (9 570,-) meg azt mondták, hogy nincs bukott jármű! :D

Egyéb dolog amit megnéznek, de nem is gondolnék rá? Mire kell még odafigyelni?
SZA

HozzászólásSzerző: TomRed » 2010.02.21. 15:13

SZA írta:Nos, márciusban betölti a negyedik évét a Deauville, így vizsgára szorul.
Hova érdemes vinni?

Én nagyon elégedett voltam a XIX. kerületi vizsga állomással. (Nem XVIII. kerület) Ehhez képest a Mozaik utcai egy rémálom volt mindig...

Személyesen mentem ki időpontot kérni, de talán lehet telefonon is elintézni. Pár napra tudtak adni, tavaly április elején voltam ott.

A megadott időpontban nem voltak nagy sorok, mint Mozaikban, a papírok beadása után mindjárt odagurulhattunk a vizsgahelyre. Bátyámmal mentem, akinek kb. 1/2 éve lejárt a Suzuki GSX1400-ának a forgalmija.
Csak a fékeket mérték meg műszerrel, még csak fel se ültek a motorokra. Gumikat se méregették, bár szemre nem voltak kopottak. Előtte vettem szabványos elsősegély csomagot, de nem kérték, ahogy izzókészletet se.

Mindkét motorral végeztünk másfél órán belül, pedig egy kicsit megkeveredtek. Ugyanis azt hitték, hogy az én forgalmim is lejárt volt, így még tisztázniuk kellett, hogy kaphatok-e azonnal új cimkét a rendszámomra. (Bátyám persze mehetett az okmány irodába ezért...)

Vagyis csak ajánlani tudom ezt a vizsga állomást, remélve, hogy tavaly óta nem romlott a helyzet.

Adataik: 1195. Bp., Vas Gereben u. 2/4. (Üllői úton kifelé, Kispesti Villanytelepnél a vasúti átkelőnél jobbra van, sarkon tábla is jelezte.)
Tel: 1-348-2060, Fax: 1-348-2055, Ügyfélfogadás (Programozás): H-Cs 8.30-16, P 8.30-14.
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.03.11. 10:07

Végül a tutit választottam; viszem szerdán a motort az MAK-hoz. A gumikat körbe méregettem, hát van ahol alsó határos, de 2mm fölött nem igazán mértem. Még nincs benne 10ekm, normális ez? Az új gumikon mennyi profil mélység?
Egyébként a kopásjelzőt még sehol sem érte el...

A többivel nem kellene, hogy gond legyen, a motor még szinte új! 8-)
Majd beszámolok az eredményről!
SZA

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.03.11. 23:39

SZA írta:Végül a tutit választottam; viszem szerdán a motort az MAK-hoz. A gumikat körbe méregettem, hát van ahol alsó határos, de 2mm fölött nem igazán mértem. Még nincs benne 10ekm, normális ez? Az új gumikon mennyi profil mélység?
Egyébként a kopásjelzőt még sehol sem érte el...

A többivel nem kellene, hogy gond legyen, a motor még szinte új! 8-)
Majd beszámolok az eredményről!

Hasznalattol fugg, de szerintem kb. normalis.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.03.18. 09:14

A motor átment! Könnyen vette a vizsgát, ami nem volt túl bonyolult: első fék mérés (a hátsót nem mérték, vagy csak nem vettem észre...) + fényképezés. Talán a matricacsere a rendszámon volt a legbonyolultabb művelet: lekapar, alkohollal lemos, újat felragaszt! :twisted:

Azért örülök, hogy megvan! :D
SZA

HozzászólásSzerző: gyrosman » 2010.05.04. 10:46

Sziasztok,
egy időre kivonnám a motort a forgalomból. Van vkinek ebben tapasztalata?
Kihez/mihez/mivel kell fordulni ha ez az időszak több mint 6 hónapnyi lenne?

Előre is köszönöm!
gyrosman

HozzászólásSzerző: Marc » 2010.05.04. 19:06

gyrosman írta:Sziasztok,
egy időre kivonnám a motort a forgalomból. Van vkinek ebben tapasztalata?

Előre is köszönöm!

Télen kivonattam a motort a forgalomból 6 hónapra. Okmányiroda, bejelent, ezervalahányszáz pénz befizet, és beírják a forgalmiba.
Az adott dátum elérésekor automatikusan ismét forgalombahelyeződik, semmit nem kell csinálni.Gondolom ez vonatkozik hosszabb időszakra is.
Marc

HozzászólásSzerző: TomRed » 2010.05.04. 19:13

gyrosman írta:

Szia!

Sajnos úgy tudom, hogy az ideiglenes forgalomból való kivonás maximum hat hónap lehet csak.
Az időszak végén automatikusan visszakerül a forgalomba a jármü.

Amúgy az okmány irodában intézik az ügyet, ott tudod megkérdezni, hogy jól tudom-e.
Csak a motor forgalmija kell hozzá és egy eljárási illetéket kell pénztárba befizetni.
Esetleg meghatalmazott is intézheti a hosszabbítást.

Természetesen a biztosítónál is be kell mutatni a kivonást (forgalmit), akkor a következő hónaptól nem kell fizetni a biztosítást.
De az aktuális havit be kell fizetni még.

A gépjármű adót automatikusan törlik a kivonás időtartamára.

Üdv: TomRed
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

Következő

Vissza: Ápolás, karbantartás