Akkumulátor

Re: Szokatlan hibajelenség

HozzászólásSzerző: Nicolas » 2016.10.14. 04:10

Én is a Bannert néztem a 650-be most 8300 akciósan,Landport 7000 körül,Jász Akku 6500,is van,köszönöm mindenkinek,üdv.
Nt650v 2004-es 2015 január óta
Nicolas

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2016.10.14. 05:54

Én azt az infót kaptam a Hondánál ( amit logikusnak is találok ) Hogy a külön savval szállított akkuk a job megoldás , mert annak akkortol indúl az "élettartama" mikor bele öntik a savat . A másik megoldásnál meg ki tudja mióta áll a polcon.... :?:
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: TommyGun » 2016.12.07. 12:15

Horváth István írta:Én azt az infót kaptam a Hondánál ( amit logikusnak is találok ) Hogy a külön savval szállított akkuk a job megoldás , mert annak akkortol indúl az "élettartama" mikor bele öntik a savat . A másik megoldásnál meg ki tudja mióta áll a polcon.... :?:

Ezzel csak egyetérteni tudok, amúgy ha jól tudom nagyon keresni kell már ha nem "zselés" motor akksit akarsz venni.
Ajánlanám még az exide márkájú akksikat is, nekem bevált.
Honda Deauville NT700V 2009
TommyGun

HozzászólásSzerző: Lacipapa » 2020.12.22. 16:51

Cápika írta:Én végigzongoráztam sok lehetőséget! A 650-esben nem tudom ,hogyan van elhelyezve az akku,de a 700-asnál oldalára fektetve, kb. 45 fokban hátra döntve. Az előírás szerint ,illetve a gyári akku fajtája a felitatott ( rosszul értelmezve ZSELÉS)elektrolitos . A jelölése AGM.
Én ilyet kerestem ,először Landport márkájút, ebből is a gyárilag felitatott változatot. Ezt találtam ár-érték viszonylatban a legkedvezőbbnek. Sajnos, ez a fajta nem volt raktáron,és elküldtek egy olyan fajtát,amit nekem kellett volna felönteni savval. Én ezt nem fogadtam el,elálltam a vásárlástól.
Utána találtam egy Banner akkut,ami megfelelt minden kritériumnak, végül ezt vettem meg,azóta ezt használom. Ez az első szezon, minden pozitív :D
http://www.akkumulatoroutlet.hu/akkumul ... 14-4-.html

A motoromban még a gyári akksi van, 2009-es. A szezonban még tökéletesen tette a dolgát, pöccre indított. A jövő évnek nem biztos, hogy neki merek vágni vele. Érdekelne, hogy neked a Banner akksi meddig bírta, nekem is szimpatikus. Az indító áram rendben volt?
Lacipapa

Re: Akkumulátor

HozzászólásSzerző: Pumukli » 2020.12.23. 22:19

Jól bírja az akumlátorod.
Honda NT700 fekete, ami már átváltozott Mágikus Éjfekete nagy tesóra.
Pumukli

HozzászólásSzerző: Cápika » 2020.12.25. 17:46

Lacipapa írta:
Cápika írta:Én végigzongoráztam sok lehetőséget! A 650-esben nem tudom ,hogyan van elhelyezve az akku,de a 700-asnál oldalára fektetve, kb. 45 fokban hátra döntve. Az előírás szerint ,illetve a gyári akku fajtája a felitatott ( rosszul értelmezve ZSELÉS)elektrolitos . A jelölése AGM.
Én ilyet kerestem ,először Landport márkájút, ebből is a gyárilag felitatott változatot. Ezt találtam ár-érték viszonylatban a legkedvezőbbnek. Sajnos, ez a fajta nem volt raktáron,és elküldtek egy olyan fajtát,amit nekem kellett volna felönteni savval. Én ezt nem fogadtam el,elálltam a vásárlástól.
Utána találtam egy Banner akkut,ami megfelelt minden kritériumnak, végül ezt vettem meg,azóta ezt használom. Ez az első szezon, minden pozitív :D

A motoromban még a gyári akksi van, 2009-es. A szezonban még tökéletesen tette a dolgát, pöccre indított. A jövő évnek nem biztos, hogy neki merek vágni vele. Érdekelne, hogy neked a Banner akksi meddig bírta, nekem is szimpatikus. Az indító áram rendben volt?

Szia Lacipapa!
Először is kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek!
Banner akku tapasztalat: nagyon jó. Vedd meg nyugodtan. Amióta megvettem, gond nélkül használom. Ritka használat, mint ez az év, nem volt indítási problémám, soha.
Annyi karbantartásom volt ezen évek alatt, hogy decemberben kiveszem a motorból, feltöltve leviszem az alagsori tárolóba, hüvös, de nem hideg hely. Tavaszi indulás előtt még 1x töltés és indul a motor. Yuasa gyárihoz képest szerintem versenyképes, mert 1/3 áron van. Lehet, mint nálad is, illetve nálam + Pumuklinál elmegy 15 évet a gyári, de ha ezt 5-6 évente cseréled ( nem biztos hogy kell) ugyanott vagy.
Üdv! Cápika
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: Lacipapa » 2020.12.26. 10:46

Cápika írta:
Lacipapa írta:

Szia Lacipapa!
Először is kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek!
Banner akku tapasztalat: nagyon jó. Vedd meg nyugodtan. Amióta megvettem, gond nélkül használom. Ritka használat, mint ez az év, nem volt indítási problémám, soha.
Annyi karbantartásom volt ezen évek alatt, hogy decemberben kiveszem a motorból, feltöltve leviszem az alagsori tárolóba, hüvös, de nem hideg hely. Tavaszi indulás előtt még 1x töltés és indul a motor. Yuasa gyárihoz képest szerintem versenyképes, mert 1/3 áron van. Lehet, mint nálad is, illetve nálam + Pumuklinál elmegy 15 évet a gyári, de ha ezt 5-6 évente cseréled ( nem biztos hogy kell) ugyanott vagy.
Üdv! Cápika

Szia Cápika!
Én is kellemes karácsonyt és boldog újévet, jó egészséget kívánok nektek!
Köszönöm a gyors, korrekt válaszod. Mivel ilyen hosszú időn keresztül teszi a dolgát a gyári akksi, cserében is Yuasa -t akartam venni. De mivel a tapasztalatok azt mutatják, hogy az utángyártott minősége már nem azonos a gyáriéval, 3 - 4 éves élettartamot mondanak, így már meggondolom a vételár különbséget. Van ismerősöm, aki a jó nevű Exide akksit vette és talán párhónapot tudta használni. A Banner, mivel gyárilag zárt kivitelü és az ára is kedvező jó alternatívának tűnik. Főleg, hogy te meg is erősítetted. A cserében még nem vagyok biztos, mivel kora ellenére a jelenlegi tartja a feszültséget, veszi a töltést és hiba nélkül indít. Télre ki van véve és a műhelyben /pincében/ bőven fagymentes helyen van és kb. havonta 2 - 3 napra felteszem a töltőre. Mivel több napos külföldi túrákra is járok, félek, hogy egyszer csak hirtelen megadja magát. Bár volt szakember aki azt mondta, akksit akkor kell cserélni amikor tönremegy.

Üdv: Lacipapa
Lacipapa

HozzászólásSzerző: Cápika » 2020.12.26. 13:42

Szia Cápika!
Én is kellemes karácsonyt és boldog újévet, jó egészséget kívánok nektek!
Köszönöm a gyors, korrekt válaszod. Mivel ilyen hosszú időn keresztül teszi a dolgát a gyári akksi, cserében is Yuasa -t akartam venni. De mivel a tapasztalatok azt mutatják, hogy az utángyártott minősége már nem azonos a gyáriéval, 3 - 4 éves élettartamot mondanak, így már meggondolom a vételár különbséget. Van ismerősöm, aki a jó nevű Exide akksit vette és talán párhónapot tudta használni. A Banner, mivel gyárilag zárt kivitelü és az ára is kedvező jó alternatívának tűnik. Főleg, hogy te meg is erősítetted. A cserében még nem vagyok biztos, mivel kora ellenére a jelenlegi tartja a feszültséget, veszi a töltést és hiba nélkül indít. Télre ki van véve és a műhelyben /pincében/ bőven fagymentes helyen van és kb. havonta 2 - 3 napra felteszem a töltőre. Mivel több napos külföldi túrákra is járok, félek, hogy egyszer csak hirtelen megadja magát. Bár volt szakember aki azt mondta, akksit akkor kell cserélni amikor tönremegy.

Üdv: Lacipapa[/quote]
Szia LaciPapa !
Még annyit tennék hozzá, amit az akku keresés során tudtam meg. Yuasa akkumulátorból is két fajtát lehet venni, a forgalmazó szerint az olcsóbb, talán Thaiföldi gyártmány, az kevésbé tartós, ez 30.000 Ft felett kapható , a japán kb 45.000 körül volt 2016- ban. Persze, lehet, hogy csak terelni akart a drágább felé.
Egyébként én is amiatt cseréltem, mert nem szerettem volna egy külföldi túrán emiatt le robbanni , indítási probléma nélkül vettem ki az akkut. 10 éves volt, hibamentes, és 1 év állás után Pumukli még használta a Panban.
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

Re: Akkumulátor

HozzászólásSzerző: Pumukli » 2020.12.27. 23:14

És még mindig jó!! Igaz tartalék most már, de a szomszéd a múltkor kért kölcsön egy aksit odaadtam neki és gond nélkül használta 2 hétig minden nap, amíg az övé meg nem jött. Most is feltöltve várja a bevetést.
Honda NT700 fekete, ami már átváltozott Mágikus Éjfekete nagy tesóra.
Pumukli

Előző

Vissza: Ápolás, karbantartás