Tanktáska

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Tanktáska

HozzászólásSzerző: blaupunkt » 2010.08.11. 09:14

Sokat kerestem a NT700-ra megfelelően felpattintható tanktáskát.

Szerintem sokaknak hasznos lehet. Most Akciós 10e HUF :)

Külföldön
http://www.louis.de/_407d4b5bca4756d7a464728a3fe999b63d/index.php?topic=artnr&artnr=10025612&lang=en

Belföldön.
http://www.bazismotor.hu
Üdv
Kép NT700VA 2006-os aztán 2012, 2010.04. óta.
blaupunkt

Re: Tanktáska

HozzászólásSzerző: John Grape » 2010.12.26. 22:41

A motorral együtt megvettem egy spéci tanktáskát, de ebben a szezonban már nem került fel a mocira.
Sokat olvastam arról, hogy a tanktáska összekarcolhatja a tankot. Nem tudom mennyire valós ez a dolog.
Állítólag szoktak alátenni valamilyen puha anyagot. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? :?
Merni kell nagyot álmodni ....
John Grape

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2010.12.27. 10:29

Túrákon használtam mágneses tanktáskát (ez kb. 2-3 alkalommal 4-5 napos túrákat jelent), nekem nem karcolta meg a tankot - annak ellenére, hogy én is gondolkodtam karcvédő alátétről.
Viszont sok dolog elfér egy tanktáskában és segít egy kicsit a hátraterhelt súlyokat ellensúlyozni. Mi általában az esővédő cuccokat hordtuk benne, plusz a napi kajákat. Nagyon hasznos volt, én nagyon szerettem!
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: blaupunkt » 2010.12.27. 11:02

Egyáltalán nem karcolt amit én vettem.
Ha félsz a karcoktól akkor átlátszó öntapadó fóliát kell a tankra tenni.
blaupunkt

HozzászólásSzerző: John Grape » 2010.12.27. 19:54

Gerzson írta:Túrákon használtam mágneses tanktáskát (ez kb. 2-3 alkalommal 4-5 napos túrákat jelent), nekem nem karcolta meg a tankot - annak ellenére, hogy én is gondolkodtam karcvédő alátétről.
Viszont sok dolog elfér egy tanktáskában és segít egy kicsit a hátraterhelt súlyokat ellensúlyozni. Mi általában az esővédő cuccokat hordtuk benne, plusz a napi kajákat. Nagyon hasznos volt, én nagyon szerettem!

Kicsit megnyugtattál a karcolást illetően. Azért kérdeztem, mert az enyémnek puha, de olyan érdekesen érdes a felfekvő felülete. Persze remélhetőleg a gyártó is gondolt erre. Nagyon kicsiknek tűnnek benne a mágnesek, szinte nehéz elhinni, hogy azok egyenesben tartják a táskát. A leírás szerint elöl a rajta lévő állítható keskeny hevederrel a kormányoszlop körül és hátul a tank alatt is le kell kötni amihez lágy bevonatos gumipókokat adtak. Nem tudom, hogy a DV-n van e hely a tank alatti átvezetéshez, még nem próbáltam.

Tényleg nagyon sok dolog elfér benne, mert ez 2 vagy 3 rekeszes állítólag 13 literes. Lehet, hogy pont emiatt nem fogom jól látni az előtte lévő navigát és a műszereket? Remélem nem így lesz.
A terhelhetőségre 5 kg-ot írnak ami tényleg segíthet egy kicsit a hátsó terheket ellensúlyozni.
Jó ötlet a térképeken kívül oda tenni az esővédő cuccokat és a kaját, mert azok a dobozokban elég sok helyet foglalnának el. :)
John Grape

HozzászólásSzerző: John Grape » 2010.12.27. 19:58

blaupunkt írta:Egyáltalán nem karcolt amit én vettem.

Az öntapadó fólia alatt az egyik felén olyan ragacsosra gondolsz? Ha le akarom venni akkor az nehéz lesz, nem? :?
John Grape

HozzászólásSzerző: Dani » 2010.12.28. 17:16

A használatkor nem sérül a fényezés, mert nem csúszkál rajta . De ha nagyon félted a kicsikét, elegendő egy folpakot a tankra tenni! Nem kell öntapadós nehezen felilleszthető / utánna meg levakarható dologra pénzt kidobni !/
Dani

HozzászólásSzerző: blaupunkt » 2010.12.29. 13:28

John Grape írta:

Az öntapadó fólia alatt az egyik felén olyan ragacsosra gondolsz? Ha le akarom venni akkor az nehéz lesz, nem? :?

Nekem nem volt problem a levétellel..
blaupunkt

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.12.31. 18:33

John Grape írta:Kicsit megnyugtattál a karcolást illetően. Azért kérdeztem, mert az enyémnek puha, de olyan érdekesen érdes a felfekvő felülete. Persze remélhetőleg a gyártó is gondolt erre. Nagyon kicsiknek tűnnek benne a mágnesek, szinte nehéz elhinni, hogy azok egyenesben tartják a táskát.

Megfelelo alakkal es a mai ritkafoldfem-magnesekkel csodakat lehet muvelni.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.12.31. 18:33

John Grape írta:

Hajszaritoval melegitve egesz egyszeruen lejon.

AndyA
AndyA

Következő

Vissza: Tuning, Extrák