Plexi

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Plexi

HozzászólásSzerző: Szabiboy » 2010.07.04. 22:44

"Szerző: Oszi » Ma, 19:51

650-re szeretnék túraplexit, ha valaki tud segíteni, hogy milyet vegyek hol, melyik a jó vagy bármi jótanácsot szivesen vennék ezzel kapcsolatban.
Esetleg ajánlatot ha van valakinek eladó !? KösziOszi "

Nemrég cseréltem MRA (flip nélküli, nem varió) túraplexire a gyári alacsony plexit. Sajnos vásárláskor nekem nem volt támpontom. Igyekszem leírni az azóta tapasztaltakat.
Először is a legfontosabb kérdés a magasságod. Jómagam 173cm magas (alacsony) ;) vagyok. A gyári kialakítástól eltérően az MRA-n nincs meg a plexi külső-alsó részén a domborítás, ami a víz kivezetését szolgálná az idomra, így a víz a lámparészhez folyik be. (Van akinek ez nem okoz problémát) Egy szilikongumi ablakprofillal tömítettem. +800Ft

Tulajdonságait tekintve az én magasságomhoz pont megfelelő. A levegőt (és sajnos a bogarakat) pont a sisakplexire tereli. Ennek a jó szellőzésen kívül még az az előnye, hogy eső esetén olyan szinten tereli le a vizet a sisakplexiről, mintha ablaktörlővel törölgetnék. :)
Az egyetlen sajnálatos hibája, amire felhívnám a figyelmedet, hogy utassal 100-110 km/h körül kezdődően a visszakanyarodó turbulenciák miatt billegteti a fejemet, ami kész nyakizomedzés. :(
A gyári túraplexin kívül a Givi túraplexije lehet még érdekes. Az valamivel magasabb kialakítású és a vízkivezető domborítás is ki van rajta alakítva.
Az MRA-t a Méray/Dobránál vettem, a Givit a Biker World-nél láttam a honlapján.
NT-650V két évig, majd NT-700VA (fehér) 2011-től.
Szabiboy

Re: Plexi

HozzászólásSzerző: Oszi » 2010.07.05. 20:41

Köszi a segítséget , én 177magas vagyok és pont azt szeretném elkerülni, hogy minden bogár a sisakra kerüljön de akkor az mra-val ez nem biztos , hogy megoldódik. Mégegyszer KÖSZI
Oszi

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.07.07. 21:59

Oszi írta:Köszi a segítséget , én 177magas vagyok és pont azt szeretném elkerülni, hogy minden bogár a sisakra kerüljön de akkor az mra-val ez nem biztos , hogy megoldódik. Mégegyszer KÖSZI

Vegyel 55 cm magas Pan-style plexit, mint az enyem. Amoge be tudsz bujni, ha nekem a 192 cm-rel csak a sisakom tetejet eri a szel, az biztos! :-)

Jelszo: Skidmarx.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Boy » 2010.11.17. 17:27

2007-es,700as gépemre GIVI túraplexit vettem,ami felett csak egyenes derékkal látok át(180 cm vagyok).Szeretném néhány cm-el lejeb tenni.Tud valaki házilagos megoldást?
Boy

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.11.17. 17:36

Boy írta:2007-es,700as gépemre GIVI túraplexit vettem,ami felett csak egyenes derékkal látok át(180 cm vagyok).Szeretném néhány cm-el lejeb tenni.Tud valaki házilagos megoldást?

Flexet neki! :D

Ami a legegyszerűbb és nekem bejön - persze ez másra is kihat - ha keményítesz a hátsó rugón, akkor kiemel annyira, hogy pár centit jelent a plexi vonatkozásában.
Ez nekem a gyári plexinél éppen elég a magas állásban. Aztán ha felszáll az utas... :)
SZA

HozzászólásSzerző: Boy » 2010.11.17. 17:49

A gyári plexi alacsony ,a GIVI meg bezavar a látótérbe.Eddig elviseltem,de az új sisakom(eddig )karcmentes és jobb lenne(főleg esőben),ha csak ezen át néznék.Egyébként mindenféle beállítást kipróbáltam mindkettővel.A flex elvileg jó lenne,de a GIVI teteje ívelt és gondolom a légterelés romlana,ha levágnék belőle.Új lyukak fúrásában gondolkodom.
Boy

HozzászólásSzerző: koko64 » 2010.11.17. 18:08

Boy írta:2007-es,700as gépemre GIVI túraplexit vettem,ami felett csak egyenes derékkal látok át(180 cm vagyok).Szeretném néhány cm-el lejeb tenni.Tud valaki házilagos megoldást?

Én úgy csináltam, hogy a meglévő négy lyuk fölé fúrtam még egyet-egyet a megfelelő távolságra ahhoz, hogy a vas fölső állásában rögzíteni lehessen. Tehát most is négy csavar tartja. Alul pont hozzáér az idom fekete részéhez, de nem feszül. Egy picit meg is reszeltem ott. Városban használtam még csak azóta. A kilátás így már tökéletes(mind a 165 cm-emnek).

Ja! Ez a gyári plexire vonatkozott,elnézést!
koko64

HozzászólásSzerző: Boy » 2010.11.17. 18:36

Nem keletkezik feszültség a fúrástól?Félek,hogy esetleg elreped a plexi.
Boy

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.11.17. 23:17

Boy írta:Nem keletkezik feszültség a fúrástól?Félek,hogy esetleg elreped a plexi.

Plexit fafuroval kell furni, olyannal, aminek kozepen tuskeje van, a ket szelen meg egy kis kiugro vagoele. A kozepso tuske vezeti, a ket kulso vagoel meg "kiszurja" a plexibol a felesleget. Es persze nagyon alacsony fordulaton, villanycsavarhuzoval inkabb, mert a melegedestol elkenodhet, az sem vidam dolog.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: SZA » 2010.11.18. 10:07

Boy írta:...A flex elvileg jó lenne,de a GIVI teteje ívelt és gondolom a légterelés romlana,ha levágnék belőle...

Ez esetben javaslom az aljáról levágni és ezután újra fúrni a lyukakat...
SZA

Következő

Vissza: Tuning, Extrák