Kormánymagasító

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Re: Kormánymagasító

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2015.04.04. 09:50

untitled-.jpg
Képkivágásb.JPG
Képkivágása.JPG

Ha valakinek barkácsolni támadna kedve.....
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2015.04.04. 14:03

Köszi Szabiboy! De jelenleg nekem is 20 mm-es magasító van felszerelve.
Pumukli írta, hogy 30 mm-es eltolást is kibírnak még a kábelek, ezért érdekelt István emelésének paraméterei.
Én kinéztem magamnak egy SW Motech kormány pozíció eltolót, megpróbálom belinkelni.
Ez 40 mm, vagy egy közbetéttel 50 mm-es eltolásra képes, ami csak 10 mm-vel, vagy 20 mm több mint Pumuklinál.
Akár jó is lehetne, ezért gyűjtöttem a méret adatokat.
A jelenlegi információk alapján nem tudom eldönteni, hogy szükséges lesz-e a kuplung, fékcső, illetve gázbowden hosszabbításra.
Csatolmányok
swmotech-vario-barback-black.jpg
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2015.04.05. 08:45

Ezt a típusú magasítást , én nem tenném motorra ! :( Tényleg nem piszkálódás képpen ! Kettő , szorításos rögzítési pont van rajta ! AZ alsó , ráadásképp ( gondolom ) nem is recézett csappal.... A kormánynak , nagyon pontosan kell illeszkednie az ívben , hogy rendesen szorítsa !!! Mikor az enyémet csinálltam , a saját kormányomhoz illesztettem az ívet úgy , hogy mikor lazán bele van téve a kormány , kis hézag ( néhány század ) legyen a kormány alatt , és így mikor össze szorítják a csavarok , a kormány recézése bele nyomódik a fészekbe . Ha kissebb a kormány rádisza , akkor csak alúl és felül fogja a kormányt a szorítás ! :( A mi motorunkon , alapból elég magas ( hosszú ) kormány van , aminek nagy az erőkarja a szorító bilincshez képest !
Szerintem , válassz olyan magasítót , ami alakosan , csavarral van rögzítve a villa kiflihez ! A választáskor , érdemes bele próbálni az eredeti kormányt , mert azt vettem észre , hogy van eltérés a kormányok átmérőjében ! Példáúl a kis CBF-em kormánya , asszem vékonyabb volt ! ( pár tizeddel... )
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2015.04.05. 20:04

Köszi a jó tanácsot, de nem hiszem, hogy a két szorításos rögzítési pont gondot jelenthet. Az SW Motech biztos tesztelte és szerintem TÜV vizsgája is van. Nem gondolom, hogy egy balesetveszélyes terméket forgalomba mernének hozni.
De nem vetem még el az "alakos" magasítót sem.
A lehetséges bowden hosszabbítások jobban aggasztanak. :D
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2015.04.06. 03:21

A Bowdenek nem problémásak , a fékcső inkább :( Kuplung bowdent lehet kompletten csinálni , a gázt , azt hosszabbítani kell , mert nem nagyon kapni azokat az ives bowden végeket , amik a gázszektornál vannak . Én Pesten vettem alkatrészeket a bowdenekhez , és itthon meg forrasztottam őket ! Ha kell , segítek.... A lényeg , hogy dupla sodrású bowden huzalt , és műanyag béléses házat kell venni , lehetőleg horganyzott huzalt , mert a rozsdamentes forrasztása nehezebb . De az is megoldható ! Nekem a kuplung abbol van . Bár , ha nincs gondod a szerelhető fékcső fittingekkel , akkor azt is meg lehet csinállni othon !
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2015.04.06. 14:08

Köszi a felajánlott segítséget!
Ha rá szánom magam, mindenképp keresni foglak!
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: tatter » 2015.04.07. 04:52

ColargoTJ írta:Köszi Szabiboy! De jelenleg nekem is 20 mm-es magasító van felszerelve.
Pumukli írta, hogy 30 mm-es eltolást is kibírnak még a kábelek, ezért érdekelt István emelésének paraméterei.
Én kinéztem magamnak egy SW Motech kormány pozíció eltolót, megpróbálom belinkelni.
Ez 40 mm, vagy egy közbetéttel 50 mm-es eltolásra képes, ami csak 10 mm-vel, vagy 20 mm több mint Pumuklinál.
Akár jó is lehetne, ezért gyűjtöttem a méret adatokat.
A jelenlegi információk alapján nem tudom eldönteni, hogy szükséges lesz-e a kuplung, fékcső, illetve gázbowden hosszabbításra.

Szia,
Nem tudom a KPM-nél kinek milyen kapcsolata van, de ezt "kapcsolat" nélkül nem tolod át műszakin!

Üdv.: Tatter
tatter

HozzászólásSzerző: ColargoTJ » 2015.04.07. 09:10

Nem nehéz levenni, majd lekapom előtte. :D
Az előző motoromnál 30 mm-es magasító volt, kétszer vittem műszakira, míg nálam volt. Minden egyes alkalommal KPM-s vizsgaállomásra vittem, egyszer sem szóltak érte, nekem eszembe se jutott, hogy levegyem, mert gondot jelenthet.
De lehet, hogy csak szerencsém volt.
Olvastam, hogy GIVI bukócsőnél volt, akitől műbizonylatot kértek, illetve a felrakott kiegészítő fényvisszaverőkbe is belekötöttek. Vizsgabiztosa válogatja.
ColargoTJ

HozzászólásSzerző: Doltán » 2016.05.07. 13:29

Sziasztok. Mivel nem találtam kormány teló kategóriát, ide írok. Találtam az ebay-en egy első teleszkóp állító megoldást. Én most megrendeltem. Ha megérkezett és teszteltem megírom a véleményt. Hátha sikerül azt a fránya pattogó jelenséget megszüntetni vele. Lehet, hogy ha sikerül feszesebbre állítanom a teleszkópot keményebb lesz az első villa rugózása. Most kicsit csónak jellege van. :idea: http://www.ebay.com/itm/191782575846 :idea:
Doltán

HozzászólásSzerző: Abbe » 2016.06.22. 09:06

Sziasztok!

Felrakattam a gépre egy SW-Motech 31/22-es magasító/eltolót, tök jó lett, bár a kuplungbowden elég szoros bal szélső állásban... Csak kibírja... :roll: :?
Abbe

ElőzőKövetkező

Vissza: Tuning, Extrák