Kiegészítő (menetfény) világítás.

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Re: Kiegészítő (menetfény) világítás.

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.09.12. 13:14

lajos63 írta:Hali!
Felkerültek a kiegészítő LED-es fények.
Szerintem elég jól látszódik, végül is ez a lényeg :-)

LÁTSZIK!

Ezt most írd le tízszer, hogy jól megjegyezd...

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Cápika » 2016.09.12. 19:35

AndyA írta:

LÁTSZIK!

Ezt most írd le tízszer, hogy jól megjegyezd...

AndyA

Szia AndyA! :D
Ezt tessék nekem jobban kifejteni. Mi a gond a látszódik szóval? Szerintem teljesen egyenértékű a látszik szóval.
Tényleg érdekelne. A túrabeszámolómhoz is írtál hasonló jellegű kommentet, én meg nem értettem miért :-D. Többször átolvasva most esett le,hogy én is a látszódott igét használtam. Viszont annyira megszokott ez a forma, hogy nekem fel sem tűnt :$. De ott azt írtad, hogy a látsszon szót írjam be 10x,de abban a szövegkörnyezetben az nem lett volna helyes.
Tehát nem helyes a látszódik,vagy csak téged zavar? Ha hosszú a válasz, akkor a túrán beszélünk róla ;-)
Üdv! Cápika
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: lajos63 » 2016.09.13. 08:37

Szia AndyA!

Örülök, hogy a lényeg, azaz a kiegészítő menetfény ragadta meg a figyelmed .....

Biztosan gondoltál arra is amikor ezt a bejegyzésedet megírtad, hogy milyen hatást vált ki a csupa nagybetűvel való szövegírás, ami sajna ebben a formában ordibálásnak felel meg .....

És hogy látszódik vagy látszik? Pár mondat erről nálam okosabb emberektől, csak Neked, csak ma:
A látszódik pontosan ugyanazt jelenti, mint a látszik, és a köztük levő stiláris különbség is csak úgy jellemezhető, hogy a látszódik az újabb keletű.
Igaz, hogy nagyon sok szövegben is előfordul, de kétségtelen, hogy a látszik a régebbi.
Ez azon ritka esetek egyike, amikor két kifejezés teljes egészében szinonim, egymással helyettesíthető, bár lehet, hogy egyénenként változik, ki melyiket használja (ezt nagyon bonyolult lenne megvizsgálni).

Üdv
Lajos
lajos63

HozzászólásSzerző: Cápika » 2016.09.13. 10:19

Szia Lajos !
Valóban jól "látszódik" :lol: . Neked milyen lámpa van fenn? Nekem KÍnából származó ledes lámpa van, de sokat variáltam a beállítással. Ha ketten ülünk a motoron,akkor se süsse ki a szembejövő szemét. Hiába tekertem fel az előfeszítést,még akkor is villogtak szembe. :D
Most megvilágítja a motor előtti kb. 3-4 méteres távot,aminek nagy hasznát vettem az ausztriai esti szerpentineken. Valamint menetfényként (kiegészítő fényforrásként) is megállja a helyét. De a lámpa fölösleges funkciója a villogó és "fél fény" állás,figyelni kell,ha bekapcsolom,hogy világít.
üdv Cápi
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: lajos63 » 2016.09.13. 14:33

Szia Cápika!

Ezek is kínai lámpák. Valamikor CREE LED-ek voltak benne, de azok sajnos hamar elszálltak :-(
A lámpatestet megtartva a belső át lett alakítva, és inkább csak a látszani elvet szolgálja, mert túl sok fényt az útra nem ad.
Arra elegendő csak - mint Nálad is -, hogy a motor előtti pár métert bevilágítsa.
Motoros társaim visszajelzései alapján nem vakító a szembejövőknek, ezért használatban marad.
Annyi változást fogok eszközölni a télen, hogy a jelenlegi tartó konzolról lekerül (mert a konzol nem tetszik nekem) és a bukógombára (az alá) lesz felszerelve. Számomra ott esztétikusabb lesz, mint ahogyan most van :-)
Nálam egy egyszerű kapcsoló van, ami csak a tompítottal együtt engedi világítani ezt a két lámpát, a távolságinál és a helyzetjelzőnél nem világítanak.

Még azon gondolkodom, hogy az első lámpatestben a hagyományos izzót erősebb fényűre cserélem, mert a jelenlegi fényt gyengének érzem.

üdv
Lajos
lajos63

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.11.24. 21:36

Vettem ilyeneket:

https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 0.0.7djfhu

Nézegetem, hová lehetne felszerelni őket. Az evidens pozíció közvetlenül a fényszóró alatt lenne, valami ilyenformán (kicsit béna lett):

http://kephost.com/images/2016/11/24/DV.jpg

Mi a véleményetek róla, hogyan nézne ki? Vagy van valai alkalmasabb hely? Alatta, a szürke bordás műanyag rész sem lenne rossz, de ott nincs sima felfekvés, ahová rendesen fel lehetne csavarozni.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2016.11.25. 06:56

Én egy 200E Ft-os idomot nem furkálnák meg ! Vagy két részletben a bukogombák alá , vagy a lámpa alatti fekete idom alá tenném . Énis agyaltam hasonló ledeken , amikhez terveztem foglalatot csinállni , és avval felrakni , szintén 2-2db-ot egy helyre .
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.11.25. 11:44

Horváth István írta:Én egy 200E Ft-os idomot nem furkálnák meg ! Vagy két részletben a bukogombák alá , vagy a lámpa alatti fekete idom alá tenném . Énis agyaltam hasonló ledeken , amikhez terveztem foglalatot csinállni , és avval felrakni , szintén 2-2db-ot egy helyre .

Nekem is ez a nagy dilemma... :)

Sajnos olyan felületet a "kevésbé érzékeny" helyeken nem találtam, ami a megfelelő irányba, előre mutatna, ahová be lehetne fúrni ezeket a LED-eket a megfelelő számban.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2016.11.25. 12:39

Ezért kellene nekik foglalatot csinállni , amit már könyebb lenne mondjuk , a bukócsö takarójának a csavarjához rögzíteni ! Ott nem lenne vissza nem alakítható fúrkálás... Többen is oda szerelték fel a kiegészítő lámpákat , és szerintem is egy jó hely erre a célra .
Esetleg feltudom ajálani , hogy készítek neked ilyen foglaltot :oops: Valamilyen egyesség felyében....Persze nem egy hajlított lemezre gondolok ! ;)
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.11.27. 16:22

Horváth István írta:Ezért kellene nekik foglalatot csinállni , amit már könyebb lenne mondjuk , a bukócsö takarójának a csavarjához rögzíteni ! Ott nem lenne vissza nem alakítható fúrkálás... Többen is oda szerelték fel a kiegészítő lámpákat , és szerintem is egy jó hely erre a célra .
Esetleg feltudom ajálani , hogy készítek neked ilyen foglaltot :oops: Valamilyen egyesség felyében....Persze nem egy hajlított lemezre gondolok ! ;)

Az jutott még eszembe, hogy mi van, ha a műszerfal tetejére rakom, a plexi mögé, legelölre, ahol amúgy is csak kihasználatlan "lyuk" van.

Kapna felül egy alkalmas burkolatot, hogy visszafelé ne tudjon sütni a fénye a plexi belső oldaláról, és kész.

AndyA
AndyA

ElőzőKövetkező

Vissza: Tuning, Extrák