Kiegészítő (menetfény) világítás.

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Re: Kiegészítő (menetfény) világítás.

HozzászólásSzerző: Pumukli » 2016.06.02. 22:16

Misu! Te milyen gépen fórumozol? Hiányoznak az ékezetek!

István, és Lacipapa! Itt van két link olvassátok el, és döntsetek.

https://www.sportmotor.hu/magazin/drl-n ... orkerekpar
https://www.sportmotor.hu/magazin/kiege ... visszavero

Én használok kiegészítő lámpát, pont ezért az okért amit a Pista ecsetelt.
Műszakira leveszem és kész! A rendőr még egyszer nem szólt érte.
Egy biztos, amióta használom kevesebben jönnek ki elém!
A Misu is említette, a 700-ashoz van gyári ködlámpa. És honnan tudja azt bárki is hogy az ködlámpa-e, vagy DRL lámpa ami pont világít?
Az "E" betű az biztos nem hátrány. Ha a rendőr megállít érte legfeljebb lekapcsolod.
Nekem esetleg még az 5 ezer helyszíni bírság is megér annyit, mit hogy összetörjem a motort, és javíttassam 500 ezerért.
De itt egy hivatalos lámpa amiért nem szólhat senki.

https://www.kamionfelszereles.hu/spd/DR ... 4-LED-kere
Honda NT700 fekete, ami már átváltozott Mágikus Éjfekete nagy tesóra.
Pumukli

HozzászólásSzerző: Doltán » 2016.06.04. 07:26

http://monacor.bolt.hu/motor/2.JPG
http://monacor.bolt.hu/motor/1.JPG
http://monacor.bolt.hu/motor/3.JPG
http://monacor.bolt.hu/motor/4.JPG

Nem tudtam ide feltölteni képet. Nem tudom miért. No mindegy. Feltöltöttem néhány képet. Én úgy veszem észre, hogy nagyon sokat számít ha ki vagyok világítva mint a karácsonyfa. Most rendeltem még beépíthető fényeket még. Azt hátra fogom szerelni a dobozokba. Ha nem tetszik a rendőrnek akkor sem fogom leszedni.
Doltán

HozzászólásSzerző: misu » 2016.06.06. 10:02

Pumukli
"Misu! Te milyen gépen fórumozol? Hiányoznak az ékezetek!"

alapvetoleg lusta vagyok :D
angol billentyuzet van elottem mindig :shock:

mas

a kapcsoloknal ajanlom a gyari megoldast
nem kell ekecselni , jo helyen van , es nem utolso sorban kulturaltan nez ki :!:
relenek ajanlom a gyarit / vizzaró / :!:
a tobbit az tesztek fel amit akartok :lol:

:mrgreen:
üdv Misu !
NT 700 2008 óta évi 8000 km
jelenleg ETZ 250
gép kimélés miatt :-)
misu

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.06.06. 11:40

Horváth István írta:Nem régen , voltam egy kétnapos kört MO.-n....Történt útközben , hogy kijött elém egy kereszteződésböl egy kocsi , aminek majdnem ( nagyon kicsi hiján ) ütközés lett az eredménye :(
Valoszínűleg , mikor felém nézett ( feltételezem nézett egyszer arra is ) még messzebb lehettem , és mielött elindult , már nem nézett mégegyszer arra....Szóval elég közel voltam mikor elindult elöttem át az úton :cry: Ebböl arra következtetek , hogy talán , messzebről , nem vagyok eléggé látható . Így arra gondoltam , hogy fel teszek én is két led lámpát , aminek a fehér fénye , messzebbről is látható ! Ezt , az alapján gondolom , hogy másik motorokat , én is jobban észre vettem amik ilyen lámpákkal jöttek szembe....
Ezen felbuzdulva , el is mentem a közeli vizsgaállomásra , hogy megkérdezzem , mi is a mai álláspont ebben a kérdésben ! Hááát , kicsit lelomboztak :( azt mondták , hogy tehetek fel lámpát ( még mintha olyan is kijött volna , hogy csak egyet... ) de az nem világíthat a fényszoróval együtt ! Ez annyira , nem hatásos....Ők azt mondták , hogy semmi értelme , mert az sem látszik jobban , mint a tompított fényszóró . Ebben mondjuk nem vagyok teljesen biztos , de hogy nem sok a külömbség , az lehet . Meg azt hozták fel érvnek , hogy aki a tompítotat nem veszi észre , az a ledet sem . Abban egyet értettünk , hogy ha lenne mind a 3-lámpa , az már hatásos lenne ! De az ugye nem szabályos :evil: Mert ugye , mért is lenne az szabályos , aminek értelme lenne :cry:
Most elég tanácstalan vagyok ! Tegyek lámpát , és kockáztassam hogy megbüntetnek érte , vagy ne tegyek , és kockáztassam hogy megint nem vesznek időben észre ?

Anno idéztem egy angol fórumról tanácsokat, hogy mitől lesz a motoros "láthatóbb".

Ezek egyike a "szokatlan" világítás. Képzelj el egy fényszórót két kisebb és alacsonybban lévő lámpával. odanéz a pó"gár: "Mijaszüsz, egy mozdony jön erre?" - de máris észrevett!

A másik ilyen, hogy ezeknél a kritikus pontoknál egy kicsit "hintázni" kell a sávban jobbra-balra. Az egyenesen mozgó motor egyenletes fényéhez képest az oldalirányú mozgás is figyelemfelkeltő.

Ruházat színe: Értem én, hogy a fekete bőr a szokásos, de pont nem ez az, amit könnyű észrevenni. A láthatósági mellény jó megoldás, de nem mindig kényelmes (sőt!), de amikor kiválasztod az öltözetet, keress valami tarkább, színesebb dolgot, ha teheted.

Sisak színe dettó: a láthatósági zöld ugyan nem szép. de életet menthet. Egy világosabb színű - fehér - sisak ráadásul praktikus is, mert kevésbé nyeli nyáron a napmeleget.

És nem utolsó sorban: mindig legyen egy B-terved, hogy mit csinálsz egy váratlan helyzetben. Meg egy C-terv a B helyett. Meg még egy D sem árt, ha a C is befuccsolt. :)

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: dankasan » 2016.06.06. 12:02

Horváth István írta:Nem régen , voltam egy kétnapos kört MO.-n....Történt útközben , hogy kijött elém egy kereszteződésböl egy kocsi , aminek majdnem ( nagyon kicsi hiján ) ütközés lett az eredménye :(
Valoszínűleg , mikor felém nézett ( feltételezem nézett egyszer arra is ) még messzebb lehettem , és mielött elindult , már nem nézett mégegyszer arra....Szóval elég közel voltam mikor elindult elöttem át az úton :cry: Ebböl arra következtetek , hogy talán , messzebről , nem vagyok eléggé látható . Így arra gondoltam , hogy fel teszek én is két led lámpát , aminek a fehér fénye , messzebbről is látható ! Ezt , az alapján gondolom , hogy másik motorokat , én is jobban észre vettem amik ilyen lámpákkal jöttek szembe....
Ezen felbuzdulva , el is mentem a közeli vizsgaállomásra , hogy megkérdezzem , mi is a mai álláspont ebben a kérdésben ! Hááát , kicsit lelomboztak :( azt mondták , hogy tehetek fel lámpát ( még mintha olyan is kijött volna , hogy csak egyet... ) de az nem világíthat a fényszoróval együtt ! Ez annyira , nem hatásos....Ők azt mondták , hogy semmi értelme , mert az sem látszik jobban , mint a tompított fényszóró . Ebben mondjuk nem vagyok teljesen biztos , de hogy nem sok a külömbség , az lehet . Meg azt hozták fel érvnek , hogy aki a tompítotat nem veszi észre , az a ledet sem . Abban egyet értettünk , hogy ha lenne mind a 3-lámpa , az már hatásos lenne ! De az ugye nem szabályos :evil: Mert ugye , mért is lenne az szabályos , aminek értelme lenne :cry:
Most elég tanácstalan vagyok ! Tegyek lámpát , és kockáztassam hogy megbüntetnek érte , vagy ne tegyek , és kockáztassam hogy megint nem vesznek időben észre ?

Az én jóbarátom igy halt meg ! A VTX-1800-asal telibe kapta azt az idiótát, aki kijött elé! Szerintem is nem érte elég "inger"az autóst. Ezért is gondoltam,hogy a mostani motorral csak észre vesznek tán... Én is mindig bekapcsolt ködlámpával járok! Még soha nem szólt a közeg érte. ;)
dankasan

HozzászólásSzerző: Cápika » 2016.06.06. 19:54

Kedves Urak!
A múlt héten nem voltam rest,felhívtam a NKH tatabányai irodáját. Onnan nagyon fura információt kaptam. Az előadó szerint (Ellenben a Fecó által belinkelt esettel ,ott egy motoros társ mindent átkötött,hátsó,első világítás stb,)nincs pontos szabályzás. Én is tanulmányoztam a közlönyt. Tehát ! Itt konkrétan a nappali menetfény használatáról rendelkeznek! Amit változtattak,a szövegben a gépkocsi szó helyett a gépjármű szót tették be. De a továbbiakban a felszerelési méreteknél maradt a gépkocsi szó!
Magyarán,és itt próbálom szó szerint idézni az előadót. Ha Ő vizsgáztatna egy motorkerékpárt,ami fel van szerelve szabályos világítótesttel ( E szám+megfelelő számok RLjelölés) akkor a vizsgát megszakítaná, és állásfoglalást kérne a felettes szervüktől.
Ennek ellenére én tovább használom a kínai ledes lámpákat (ugyanolyan mint Doltáné,ugyanúgy a bukócső alá csavarozva)! Tudom ,hogy szabálytalan,semmilyen jellel nem rendelkezik,de igy ,hogy jól beállítottam,nem vakítja el a szembe jövőt,de láthatóbb vagyok,sötétedés után plussz fényt vetít a motor elé kb 10 métert.
A vizsga előtt pedig le fogom szedni :D
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: Cápika » 2016.06.06. 20:01

Plusz még reagálva Andya írására! Valóban sokat javít a láthatóságon a kukásmellény,persze ebből egy csinosabb Shoxos kivitel( mondjuk a kidolgozás hagy némi kívánnivalót ,a fordítva bevart cipzár nevetésre,szánalomra késztet). Illetve azt tervezem,ha lecserélem a motoros göncöket,csak láthatósági,vagy minimum világos színű,de nem FEKETE ruhát veszek. Az a gyártó,aki meg esőruhát feketében gyárt és forgalmaz, azt a legszívesebben büntetném :evil:
Honda Nt700 arany metál(bronz?)
Cápika

HozzászólásSzerző: AndyA » 2016.06.10. 17:00

dankasan írta:

Az én jóbarátom igy halt meg ! A VTX-1800-asal telibe kapta azt az idiótát, aki kijött elé! Szerintem is nem érte elég "inger"az autóst. Ezért is gondoltam,hogy a mostani motorral csak észre vesznek tán... Én is mindig bekapcsolt ködlámpával járok! Még soha nem szólt a közeg érte. ;)

Tudod mit? Inkább kifizetem szökőévben egyszer a bírságot miatta, ha cserébe nem halok meg egy barom autós miatt...

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: Lacipapa » 2016.06.10. 18:23

Én is felszereltem a motorra 2 db. 4 ledes nappali fényt! Ráadásul olyat, ami EU jelzéses, ez benne van az üvegében, tehát elvileg legális. Nagyon szépen világítanak annak ellenére, hogy a kínai piacon vettem kemény 2500.- ft/pár áron. Véletlenül akadtam rá, ez az egy szett volt a srácnál.
Azonban a véleményem az, hogy szerelhetünk mi fel a motorra bármit, vehetünk fel bármilyen messziről jól látható ruhákat és egyebeket amivel tulajdonképpen saját magunkat nyugtatjuk meg, hogy oké! A figyelmetlen, felelőtlen autós, ennek ellenére azt a védekezést fogja választani, hogy nem vett észre, nem látott.
Én 1974-óta vezetek napi szinten autót, még most is heti gyakorisággal külföldön is. Sosem volt olyan, hogy ne vettem volna észre az akár előttem, akár a hátam mögött közlekedő motorost, kiegészítő világítás nélkül is. Sőt sokszor emlegettem a jó édes anyukáját annak, aki reflektorral jött szembe velem!
Szerintem mi továbbra is csak leginkább a szerencsében és a saját óvatosságunkba, előre gondolkodásunkban bízhatunk leginkább.
Üdv mindenkinek és balesetmentes széles utat!
Lacipapa

HozzászólásSzerző: lajos63 » 2016.09.12. 12:06

Hali!
Felkerültek a kiegészítő LED-es fények.
Szerintem elég jól látszódik, végül is ez a lényeg :-)
Csatolmányok
mini-14224953_748712138604299_3938895672940519506_n.jpg
lajos63

ElőzőKövetkező

Vissza: Tuning, Extrák