Akciókamera

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Akciókamera

HozzászólásSzerző: John Grape » 2013.12.18. 09:28

Új témát nyitok, mert sehol sem találtam ezzel kapcsolatos anyagot.
Érdekelne, hogy a kedves fórumtagok közül valaki használ e és milyen akciókamerát az élmények megörökítéséhez?
Szívesen olvasnék tapasztalatokat, véleményeket. :)
Merni kell nagyot álmodni ....
John Grape

Re: Akciókamera

HozzászólásSzerző: Zsoltee » 2013.12.18. 11:17

Erről tudok véleményt mondani.
Ár-értékben szerintem jobb, mint a GoPro. Minőségben valamivel alatta van, de árban sokkal barátibb és a csomagban már minden benne van (tartó, kijelző, távirányító).
ITT egy összehasonlító teszt (nem saját)
Zsoltee

HozzászólásSzerző: vidra67 » 2013.12.18. 21:00

Szia, nekem ez van:
GoXtreme Xtasy Full HD Action Camera
http://www.easypix.eu/en/GoXtreme-Xtasy ... ion-Camera
néhány teszt video:
http://www.youtube.com/watch?v=CKSHSqTwCZI
összehasonlító videó:
http://www.youtube.com/watch?v=DWgknvMSzLw
használtuk már kerékpáron, síeléskor, motorcsónakon, vízi-síeléskor és a tengerben víz alatt is.
Könnyű a használata, jó képminőség, sportkamerához elvárható hangminőség, a fájlokat mov formátumban menti, így konvertálás előtt csak VLC lejátszóval lehet lejátszani, de ez szabadon letölthető.
az árak:
http://sportkamera.arukereso.hu/easypix ... 135095661/
összefoglalva: ajánlom
üdv.
vidra67
vidra67

HozzászólásSzerző: John Grape » 2013.12.19. 10:39

Uraim, köszönöm a tájékoztatásokat.
Az eddigiek alapján nem sokan használnak kamerát a csapatban, pedig nagy élmény és olykor nagyon tanulságos egy onroad videót visszanézni.
Baj ne legyen, de ha mégis akkor mentesítő körülmény is lehet.
További sok sikert kívánok! :D
John Grape

HozzászólásSzerző: Fuly » 2013.12.19. 10:56

A http://myactioncam.hu/-n is sok infót és terméket találhatsz. A srác, aki csinálja, komoly motoros, a magyar rendörmotoros videók többsége az ö közremüködésével készül.
Megmondod neki mit szeretnél, ö megmondja, mit érdemes. :)
NT700 2010.07 óta, évi 12-15ekm
Fuly

HozzászólásSzerző: John Grape » 2013.12.19. 15:17

Fuly írta:A http://myactioncam.hu/-n is sok infót és terméket találhatsz. A srác, aki csinálja, komoly motoros, a magyar rendörmotoros videók többsége az ö közremüködésével készül.
Megmondod neki mit szeretnél, ö megmondja, mit érdemes. :)

Köszönöm tippet, felveszem vele a kapcsolatot. :D
John Grape

HozzászólásSzerző: TomRed » 2013.12.22. 20:25

Nekem Midland XTC100 típusú kamerám van.

Ezt a felvételt készítettem vele például: Ribeauvillé Franciaország

Előnyei:
A többi akciókamerához képest viszonylag nem drága 30 eFt körüli az ára most is, mint amikor vettem, mégis elég jól használható. Könnyen cserélhető 2 db AAA aksival és mikró SD kártyával (max. 32GB) működik, belső memóriája nincs. A 16 GB-os kártyámra kb. négy órányi felvétel fért el.
Ugyan csak VGA felbontású a képe, de számítógépen nézve nekem megfelel ez is. Létezik HD felbontású verziója is drágábban.
Sok helyen árulják Magyarországon (például itt), annak idején még a Louis is forgalmazta, most már nem látom ott.
Háromféle rögzítőt adnak a kamerához, lehet kormányra (esetleg tükör szárára), a motor oldalsó "szárnyára" és sisakra is feltenni. Nekem az sisakon rögzítés vált be a legjobban.
Könnyen indítható, leállítható menet közben, kesztyűben is, mert egy nagy csúszókapcsolót kell csak előre- vagy hátrahúzni.

Hátrányai:
Mivel nem HD felbontású, ezért természetesen rezgés csillapítás sincs benne. Ezért jobb a sisakon hordani. Figyelni kell a kis méretű, nehezen látható LED visszajelzőn az aksik töltöttségét és a memória kapacitását. Erősen felveszi a szélzajt, de lehet, hogy csak le kéne szigetelnem a mikrofonját.
Túl könnyen mozog a ki-be bekapcsoló csúszkája, nagyon rázós úton, terepen képes magától kikapcsolni. Amikor nem használom, akkor egy befőttes gumival rögzítem azt. :)

Nem bántam meg a beszerzését, most is jónak tartom arra a célra, amire megvettem.
Minek siessek, ha tudok gyorsan haladni.
NT650V, 2005.05 havi, újonnan vettem, 10.000 km/év
TomRed

HozzászólásSzerző: Laci » 2016.02.23. 18:19

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy sjcamom ( olyan mint a go pro)és azt szeretném megkérdezni, hogy ha valakinek van akkor hol és hogy rögzítette a motoron? Sisakon nem szeretem mert nem tudom rendesen ki-be kapcsolni! A motoron már sok helyen volt, de vagy nem tudtam kapcsolgatni vagy a rezgés miatt rossz volt a felvétel! Próbálgattam konzolokat csinálni de elég rondán néztek ki a mocin. Szóval, ha valakinek van egy jó ötlete az légyszi ossza meg velem! Előre is köszi! :idea: :idea:
Üdv: Laci ( Boczi ) NT 650
Laci

HozzászólásSzerző: Horváth István » 2016.02.23. 20:11

Én pont most vettem kamerát , és a felfogatás következik . Nézegettem hova lehetne tenni , és arra jutottam , hogy a tükör 8-as csavarját ( nem a két kicsit , hanem az egy nagyot ) cserélem egy rövid szárra ( NT700-as ) és annak a tetejére esztergálok egy gömböt , ami illeszkedik a Vayteq ( navigáció ) felfogatásához . Olcso....Ez a felfogási pont szerintem elég stabil ( ha egy 5"-os navit megtart az a gömb , akkor egy sportkamerát is... ) és nem látszik a kamerában a motor . Ez szerintem egy jó nézőpont....Ha kell , egyeztessünk , és csinálok kettőt ! Nem tart sokkal tovább a 2-3-4-5-db , mint az egy....
Most épp egy K16-os...
Horváth István

HozzászólásSzerző: Laci » 2016.02.24. 11:18

Horváth István írta:Én pont most vettem kamerát , és a felfogatás következik . Nézegettem hova lehetne tenni , és arra jutottam , hogy a tükör 8-as csavarját ( nem a két kicsit , hanem az egy nagyot ) cserélem egy rövid szárra ( NT700-as ) és annak a tetejére esztergálok egy gömböt , ami illeszkedik a Vayteq ( navigáció ) felfogatásához . Olcso....Ez a felfogási pont szerintem elég stabil ( ha egy 5"-os navit megtart az a gömb , akkor egy sportkamerát is... ) és nem látszik a kamerában a motor . Ez szerintem egy jó nézőpont....Ha kell , egyeztessünk , és csinálok kettőt ! Nem tart sokkal tovább a 2-3-4-5-db , mint az egy....

Köszi a gyors választ! Sajnos a gömböt nem tudom a kamerához rögzíteni, de a csavarral adtál egy jó ötletet. Nekem nem jutott fejembe! :idea: Köszi!
Üdv: Laci ( Boczi ) NT 650
Laci

Következő

Vissza: Tuning, Extrák