LED világítás

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: Boy » 2012.06.22. 15:13

Felkerült az uszonyok alá 1+ 1 db nyolc ledes, vízhatlan,fémházas kékes fénnyel világító nappalifény,az elsőlámpába pedig új emeltfényű(+90%) izzó.Remélem így csak észrevesznek!
Kérdés:a CBF 250-be H4 halogén izzót küldtek emeltfényűként.Használhatom?
Boy

HozzászólásSzerző: Döme » 2012.07.06. 22:42

Most tettem fel én is uszonyos menetfényt, amit innen szereztem be:
http://dx.com/p/10w-1000lm-6000k-eagle-eye-white-led-light-for-car-12v-pair-131553

Nagyon súlyos!!!! Olyan fénye van, hogy már majdnem tompítani kell.
Kicsi, kompakt így csak minimális mechanikai munkálatokra volt szükség. Na meg egy kormány kapcsolóra.
Tud stroboszkópot is, de én azt nem kötöttem be.
Majd teszek fel róla képet, már ha egyáltalán érdekel valakit.
Döme

HozzászólásSzerző: Döme » 2012.07.09. 10:18

OKÉ, OKÉ!!!! Kénytelen vagyok engedni a nyomásnak! :lol:

Itt vannak a beígért képek!
Sok éjszakai tapasztalatom nincs vele (konkrétan semmi), így nem tudom, hogy mennyire vakíthat. Ami késik, nem múlik!
Az biztos, hogy nappal nem lehet nem észre venni. Egy kicsit lefelé is döntöttem őket, bár az optika miatt elég rendesen szórja széjjel.

TSZN! Üdv!
Csatolmányok
mf2.jpg
mf1.jpg
Döme

HozzászólásSzerző: Gerzson » 2012.07.09. 10:24

Döme írta:Az biztos, hogy nappal nem lehet nem észre venni. Egy kicsit lefelé is döntöttem őket, bár az optika miatt elég rendesen szórja széjjel.

TSZN! Üdv!

Pedig nappal is érdemes használni. Én direkt nappali fénynek szereltem kiegészítő fényszórókat, mert úgy gondolom, hogy a háromszögben elhelyezkedő 3 fény elég feltűnő és egyedi - ezért is használom országúton nappal.
"Úton lenni a boldogság,..."
Gerzson

HozzászólásSzerző: Döme » 2012.07.09. 10:41

Gerzson írta:
Döme írta:Az biztos, hogy nappal nem lehet nem észre venni. Egy kicsit lefelé is döntöttem őket, bár az optika miatt elég rendesen szórja széjjel.

TSZN! Üdv!

Pedig nappal is érdemes használni. Én direkt nappali fénynek szereltem kiegészítő fényszórókat, mert úgy gondolom, hogy a háromszögben elhelyezkedő 3 fény elég feltűnő és egyedi - ezért is használom országúton nappal.

100 %-ik egyetértek :!:

Valaki írta, hogy még a stroboszkópost is használja előzésekkor, bár az erősen súrolja a szabálytalanság határát.
Bár a kreszoktatáson is úgy tanítják, hogy a baleset elkerülése érdekében akár a szabályokat is meg lehet szegni.
Döme

HozzászólásSzerző: Ndee » 2012.07.09. 12:28

Stroboszkópostól mentsen meg az Isten!
Még bringán se, engem nagyon zavar, egyébként bizonyítottan elvonja a figyelmet és növeli a reakció időt!
Nagyon okos dolog előzéskor stresszelni az előzendőt, vagy a szembe jövőt.
Szerintem--finoman szólva--a barátod buta, vagy bele se gondolt. De próbálja ki, hogy pl. egy egyszerű számítógépes játékot játsszon először simán, majd úgy, hogy elhelyez egy ilyen vackot a perifériás látóterében. Csak hasonlítsa össze az eredményt és azonnal leszokik róla.
Ndee

HozzászólásSzerző: Döme » 2012.07.09. 13:03

Ndee írta:Stroboszkópostól mentsen meg az Isten!
Még bringán se, engem nagyon zavar, egyébként bizonyítottan elvonja a figyelmet és növeli a reakció időt!
Nagyon okos dolog előzéskor stresszelni az előzendőt, vagy a szembe jövőt.
Szerintem--finoman szólva--a barátod buta, vagy bele se gondolt. De próbálja ki, hogy pl. egy egyszerű számítógépes játékot játsszon először simán, majd úgy, hogy elhelyez egy ilyen vackot a perifériás látóterében. Csak hasonlítsa össze az eredményt és azonnal leszokik róla.

Valszeg én hívom rosszul ezt a funkciót, mert inkább villogásnak kellene mondani. Egyébiránt a rendőr járműveken is figyelem felhívásként használják kék, vörös esetleg fehér színekben. Ellenben ha nekem szól a "villogás", akkor az is erősen fog stresszelni engemet. :)
Amúgyilag meg nem a barátomról volt szó, csak vhol, vmelyik fórumon olvastam, hogy vki így használja. :oops:
Én be sem kötöttem. Szerintem ez így magában is eléggé feltűnő jelenség, még nappal is!
Döme

HozzászólásSzerző: Boy » 2012.07.10. 15:14

Igen jól vizsgázott a kiegészítő LED nappali fény.A tempósan nyomuló olaszok rögtön visszakapták a kormányt ha észleltek,így én is magabisztosabb lettem.
Boy

HozzászólásSzerző: blaupunkt » 2013.01.17. 17:37

Ha valakinek így télen van kedve fejleszteni :)

T10-es helyzetjelző led
Kép
Kép NT700VA 2006-os aztán 2012, 2010.04. óta.
blaupunkt

HozzászólásSzerző: Kisördög » 2013.03.07. 14:23

Blaupunkt! A sok oldal közül melyiken találom? Nagyon érdekelne! 12-24 V-ban egyaránt!!
Kisördög

ElőzőKövetkező

Vissza: Tuning, Extrák