Navigáció

Kiegészítő felszerelések, speciális alkatrészek, kommunikáció, egyebek

Navigáció

HozzászólásSzerző: yager01 » 2010.08.21. 12:49

NT700V

Remélem nem fogtok megkövezni, hogy zöldfülűként új topicot nyitottam, de kíváncsi lennék, hogy ki hogyan oldotta meg a navigáció elhelyezését a motoron. Kb. 2 hét múlva szükségem lesz GPS-re és addig ki akarom találni, hogy hogyan tudom a legpraktikusabban elhelyezni a GPS-t a lehető legkisebb beruházással. Sajnos most fontos a költség hatékonyság, mert nincs 10e Ft-om sem egy konzolra. Főleg, hogy MyGuide navigációm van, amihez nem is találtam semmilyen motoros tartót. :evil:

Először arra gondoltam, hogy felszerelek egy kormány merevítőt és arra rögzítem a navit. Valahogy így:

Kép

Másik megoldás lehetne, hogy középső kormány felfogatót fúrnám át, és oda rögzíteném valahogy a GPS-t. Ez annyira nem szimpatikus, nem akarok barkácsolni.

Várom a véleményeket, esetleges megoldási javaslatokat, képeket! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára yager01 2010.08.21. 20:29-kor.
yager01

Re: Navigáció

HozzászólásSzerző: Rumi » 2010.08.21. 14:58

Szia, a kérdés hogy 650-esed vagy 700-asod van? Nekem 650-esem van és azt találtam ki, hogy bal oldalon amúgy is van elég hely a látszólagos hangszoró helyén, hogy oda rakok fel egy vizhatlan tokot. A tok maga kb 3-5ezer, még akár tépőzáras öntapival is lehet rögziteni. A legolcsóbb megoldásnak egyébként azt láttam, hogy valaki egy övtáskát tekert fel a kormányszarvak közé és abban volt a navi. Ha megállt vitte az egészet. A cippzár kihuzva, annyira nem rászkódik a gép, hogy kiessen... Nekem jelenleg olyan tanktáskám van aminek a közepében GPS fészek van. Csak nekem közel van, nem látom. De gondoskodni kell 12V-os csatiról is, ha még nincs!
Rumi

HozzászólásSzerző: yager01 » 2010.08.21. 21:18

Rumi írta:Szia, a kérdés hogy 650-esed vagy 700-asod van? Nekem 650-esem van és azt találtam ki, hogy bal oldalon amúgy is van elég hely a látszólagos hangszoró helyén, hogy oda rakok fel egy vizhatlan tokot. A tok maga kb 3-5ezer, még akár tépőzáras öntapival is lehet rögziteni. A legolcsóbb megoldásnak egyébként azt láttam, hogy valaki egy övtáskát tekert fel a kormányszarvak közé és abban volt a navi. Ha megállt vitte az egészet. A cippzár kihuzva, annyira nem rászkódik a gép, hogy kiessen... Nekem jelenleg olyan tanktáskám van aminek a közepében GPS fészek van. Csak nekem közel van, nem látom. De gondoskodni kell 12V-os csatiról is, ha még nincs!

Jogos kérdés. Kiegészítettem az első hozzászólást...mi szerint 700-as a gépem! A tanktáskán én is gondolkodtam, de nem hiszem, hogy ez vezetés közben használható lenne.

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr&artnr=10025612&lang=en

A 12V-al kapcsolatban igazad van! Fontos dolog, és egyenlőre nekem még nincs. AndyA-tól kaptam pár instrukciót, hogy hol keressem a gyári előkészítést, de nem találtam ma meg. Lebontottam a jobb és bal oldali "kesztyűtartó" rekeszeket, és ott keresgéltem. Lehet jó helyen kerestem (majd Ti megmondjátok, hogy igen vagy nem) de túlságosan el voltam foglalva azzal ,hogy előkerítsem az alátétet amit elkavartam. Korábban szinte alap volt hogy a maxirobogó szerelése közben egy két csavar a burkolatban landol! DE itt egy alig burkolt motornál, fogalmam sincs, hogy hová a francba esett az a sz..r alátét. A legszebb az egészben, hogy mikor meguntam a keresését akkor elkezdtem összerakni, és pótoltam egy sima alátéttel ami szintén beesett valahová! Gyanítom ugyan oda!! Még szántam rá fél órát, de ezt sem találtam meg! Pedig tuti, hogy ott van valahol!

Szerintetek okozhat bármi galibát a beesett két db alátét, vagy majd kirázkódik valahol? Kicsit idegesít..! :evil:

Kép

Kép

Szóval ez a mai mérleg! Két elveszett alátét, és egy meg nem talált szivargyújtó előkészítés.... :evil:
yager01

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.08.23. 17:39

Nagy komoly elokeszitest azert ne keress. A 650-esen ez egy kb. 3 centi atmeroju, 5 cm hosszu szigetelo harang, amibe 4-5 kabel megy be, es a mondott "bullet" tipusu, kerek csatlakozoban vegzodnek a szalak. Ennyi az egesz.

En azzal a kerdessel egeszitenem ki a dolgot, hogy milyen navit vegyen az ember a motorra? Mindket - magan es ceges - telefonom is navigal, soha semmi masra, mint motoros navigaciora nem fogom a cuccot hasznalni, igy nem erdekel se az MP3, se a DivX lejatszas, a 16:9-es kepoldalarany es az osszes hasonlo marhasag.

Terkep kell, ami legyen frissitheto, jo, ha meg tudja mondani nem csak a jobb es balkanyart, de azt is, hogy ahhoz melyik savba kell soroljak. Esetleg tudjon Bluetooth-t, hogy a fedelzeti kommunikaciohoz csatlakoztathato legyen, lehessen hallani is, amit mond, de enelkul azert el szoktam lenni.

Meg persze vizallo, es kisebb mertekben utesallo is legyen.

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: mwm440 » 2010.08.23. 17:57

Ez a Zümo-)
mwm440

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.08.23. 18:47

mwm440 írta:Ez a Zümo-)

Van Zumo 220, 550, 660. Van Nuvi 550. Mind vizallo es mas-mas kepessegekkel rendelkezik. Es ezen kivul is van meg masik navi, ami motorra valo, vizhatlan.

Garminokon hogyan lehet terkepet frissiteni?

AndyA
AndyA

HozzászólásSzerző: AndyA » 2010.08.23. 18:53

AndyA

HozzászólásSzerző: mwm440 » 2010.08.23. 20:58

Zümo 550:
Három évig használtam, telefonkihangosítóként is.BT telefon felőli oldala romlott el, meg kellett válnom tőle.
Kezelhetőség kiváló,LCD láthatóság kiváló.
BT Navigáció kiváló
BT Mp3 / hangoskönyv :nem annyira jó, bár ez erősen Headset függő.
Hideget, meleget, esőt jól tűri.
Zümo 660
Néhány hónapja használom.Kellett néhány ezer km, mire megbarátkoztam vele, az 550-es képest több rajta a "parasztvakítás"
Kijelzőjén gyárilag rajta a védőfólia ,kérdés, hogy később hogyan cserélhető, csak tapival vezérelhető.
BT-je mindkét oldal felé jól működik, tisztán szól.
Meleget, esőt jól tűri

Garmin: CN NT-hez olyan 28e HUF-ért lehet élettartam frissítést vásárolni, amivel a Nüvi elete végéig frissíthető.
Romániában, ill. keletebre amúgy is a helyi térképek használata ajánlott.
mwm440

HozzászólásSzerző: yager01 » 2010.08.23. 21:03

Ezek a "Zumo" cuccok tény, hogy nagyon jók! Csak éppen szerintem ez a felső árkategória amit nem biztos, hogy mindenki meg tud fizetni. El kell kezdeni gyűjtögetni! ;)

Egyébként én egy sima MyGuide 3100-as navigációt használtam eddig. IGO van rajta, és nagyon szeretem. Nem egy motorozásra szánt darab, ami a főleg napsütésben kevésbé használható kijelzőn mutatkozik meg. Mondjuk az ára sem 100e Ft körüli. Anno meg lehetett úszni 20-25e Ft között!
yager01

HozzászólásSzerző: kiss_atti » 2010.08.23. 21:34

yager01 írta:Ezek a "Zumo" cuccok tény, hogy nagyon jók! Csak éppen szerintem ez a felső árkategória amit nem biztos, hogy mindenki meg tud fizetni. El kell kezdeni gyűjtögetni! ;)

Egyébként én egy sima MyGuide 3100-as navigációt használtam eddig. IGO van rajta, és nagyon szeretem. Nem egy motorozásra szánt darab, ami a főleg napsütésben kevésbé használható kijelzőn mutatkozik meg. Mondjuk az ára sem 100e Ft körüli. Anno meg lehetett úszni 20-25e Ft között!

Összefoglalnám:

mwm40 topictárs Zümo 500-asa ( HIBÁÁÁS !!! 500-asa, !!!, hehehe ) nálam landolt baráti áron, nekem ugyanis elvem, hogy motoron nem telefonálok, így az a tény, hogy nem műxik a Zümo telefon-oldali kékfoga, eléggé hidegen hagyott/ hagy a mai napig, az első, Dolomitokba tett utamon tökéletesen összeszoktunk. Szerintem ne barkácsolj, ne próbálj tanktáskába tett IGO-val töketlenkedni. Nem jó, próbáltam vagy 3000 km-en, két túrán.

A legjobb helye szerintem a bal oldali kormányrögzítő konzol mellé, a kormányrúdra felfogatva van. Próbálták megetetni velem, hogy a féktartály mellé, majd a jobb oldali kormánykonzol mellé tették, de végül átszereltem a mostani, végleges helyére, bal oldalra.
Nem tudom, milyen a többi motoros navi, de nekem a barátaim, ismerőseim mind azt mondták, hogy a Zümo az, ami tudja, amit akar egy motoros egy túrán. Fél évet kerestem, szerintem érdemes rá spórolni, várni. És a 660-as megjelenésével vannak eladó 500/550-esek.
kiss_atti

Következő

Vissza: Tuning, Extrák